Ukraine

У неділю Ботанічний сад УжНУ привідкрив ужгородцям свої цікавинки. ФОТО

У неділю в Ужгороді в рамках традиційної акції «Вільна екскурсія» відбувся похід всіх бажаючих до ботанічного саду УжНУ.

Варто зауважити,  що попри надзвичайну цікавість потрапити сюди у вихідні туристам і ужгородцям важко – ботсад працює чомусь лише в будні. Тож варто було скористатися цією нагодою, щоб познайомитися з різноманітними деревами з усього світу, що ростуть в диво-парку на вулиці Ольбрахта, та послухати докладні розповіді співробітників біологічного факультету УжНУ про те, звідки і коли завезені до нас ці рослини, які умови їм потрібні для росту тощо.

Анонс про відвідання  викликав чималий інтерес, і недільна екскурсія була дуже масовою.

– Чому ж тоді ботанічний сад не може сам заробляти на себе за рахунок туристів? –поцікавилися ми.

– На жаль, це не передбачено нашим Статутом і законодавством, – з сумом відповіли працівники парку, – вже було чимало проектів та звернень до Міносвіти з проханням надати відповідний дозвіл, але поки що безрезультатно…

Шкода. Адже навіть поверхневий погляд на ботанічний сад створює враження, що попри безумовну привабливість, є ще чимало роботи з його впорядкування.

– Можливо, в даних умовах варто б більше залучати студентів біологічного факультету в рамках  проходження практики? 

– Це робиться, але, чесно кажучи, нинішні студенти ставляться до такої роботи досить-таки прохолодно, навіть байдуже, намагаючись поскоріше втекти по своїх справах.

Тим не менш подивитися на живі експонати ботанічного саду варто всім. Маленьку дещицю його цікавинок можете побачити на наших світлинах нижче.

Костянтин Черкай, korzonews.info

Football news:

Ralf Hasenhuttl: the Boys fully deserved a draw with Manchester United
Real need to score 2 points in 2 matches for the championship
Solskjaer on Southampton's 96th-minute goal: Manchester United won a lot of games like this. This is football
Inter came in second place in Serie A. Juventus has 8 points more, with 6 more rounds to play
Maguire on the draw with Southampton: We controlled the game and did enough to win
Maradona could become the face of the world Cup-94 for 100 million dollars. Diego refused – the contract required him to take American citizenship
Benzema scored his 19th La Liga goal. Messi Has 22