Ukraine

У Пенсійному фонді може не вистачити коштів для виплат до кінця року

У Пенсійному фонді можуть виникнути ризики по виплатах коштів у зв’язку з можливими проблемами для отримання позики в кінці бюджетного періоду. У Казначейства немає законодавчих підстав для видачі фінансових коштів.

Про це розповіла голова комітету ВР з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова, повідомила прес-служба Верховної Ради України, пише УНН.

«Бюджет Фонду залишається дефіцитним. У 2021 році видатки державного бюджету на фінансове забезпечення виплати пенсій, надбавок та підвищень до пенсій, призначених за пенсійними програмами, і дефіциту коштів Пенсійного фонду складуть 203 800 000 000 гривен », – зазначила Галина Третьякова.

Заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску до Фонду станом на 1 вересня досягала 20500000000 гривень, уточнили в відомстві.

«У Казначейства будуть відсутні законодавчі підстави надавати Фонду позики в кінці бюджетного періоду, в зв’язку з чим у Фонді можуть виникнути ризики, пов’язані з виплатою пенсій», – додала голова комітету ВР.

Навіть з огляду на постійне дотування Фонду, у держави досі немає потрібного контролю за діяльністю, управлінням та стратегією розвитку Пенсійного фонду України, розповіла Третьякова.

У Пенсійному фонді розповіли, що продовжують пенсійні виплати за поточний місяць.

«На пенсійні виплати спрямовано 1,7 мільярда гривень. Забезпечено фінансування пенсій вересня на загальну суму 35,1 мільярда гривень, що становить 88,9% потреби місяці », – повідомили у відомстві.

Президент Володимир Зеленський розраховує, що зарплати і пенсії в Україні збільшаться до «людського рівня» через кілька років. Глава держави також анонсував доплати пенсіонерам старше 75 років в 2021 році.

Народний депутат України від фракції «Слуга народу», голова Комітету Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова раніше розповіла, як буде підвищуватися вік виходу на пенсію для українців. Уже через 10-20 років більшість громадян не зможуть вийти на пенсію в 60 років.

Верховна Рада України на засіданні підтримала рішення Володимира Зеленського про скасування пенсійного збору для українців при первинній покупці житла. На пільги можуть розраховувати і сім’ї, що стоять в черзі на отримання житла.

Football news:

The Atletico stadium was painted pink as part of the campaign to fight breast cancer
Frank Lampard: nothing comes easy in the Champions League. This is a great platform to learn new things
Ronaldo was not included in the Juve bid for the match against Dynamo Kyiv
Bruno on the role of captain: I didn't expect it. Tomorrow it's not about me, it's about the team. Everyone should be a leader
Ronaldo, Muller, van Basten, Bergkamp and Cruyff are among the nominees for the best centre forward in history (France Football)
UEFA can expand the Champions League to 36 teams from the 2024/25 season. Each club will play 10 matches in the group stage
League of scorers - a brisk fantasy for the start of European competitions. You can win 100,000 rubles and a t-shirt of your favorite club