Ukraine

У першому мультику показали стрибаючу дівчинку

У першому мультику показали стрибаючу дівчинку
Еміля Рейно вважають засновником мультиплікації Фото: wikipedia

Історія мультиплікації розпочалась 20 липня 1877 року. Тоді французький інженер Еміль Рейно створив та представив людям перший праксиноскоп. Патент на винахід отримав 30 серпня того ж року.

Прилад складався з відкритого циліндру на внутрішній стороні якого розміщувалась смуга з 8 або 12 однотипних мініатюр. На малюнках змінювалися лише рухи. У центрі апарату розміщувалась дзеркальна призма, число сторін якої відповідало числу мініатюр. При обертанні циліндра кожна мініатюра відбивалася від граней призми, що створювало плавний анімаційний ефект. Прилад мав шалений успіх та приносив радість багатьом дітям. Були й особливо рідкісні моделі приладу призначені для багатих - виготовлені з дерева туя та чорної деревини.

Спочатку споглядати мультиплікацію можна було лише через невелике віконце приладу. Через 2 роки він покращив його за допомогою дерев'яного кожуха з оглядовим вікном, що дозволило транслювати картинки на стіну - це отримало назву "оптичний театр".

Ще пізніше, Рейно замінив циліндр м'якою стрічкою, на якій уже були сотні картинок. Таким чином демонстрація циклічного руху перетворилась на повноцінні мальовані сюжети. Музику для власного театру чоловік писав самотужки.

У студії Disney працюють над зйомками 39 нових серій мультика про пригоди бурундуків Чіпа та Дейла. Кожна серія триватиме сім хвилин – про це повідомили у студії.

Зараз ви читаєте новину «У першому мультику показали стрибаючу дівчинку». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Football news:

Кад Cadiz returned to La Liga after 14 years
Pioli about 2:2 with Napoli: One point is a good result
Gattuso on Milan's penalty: the Rule needs to change. Jumping with your hands behind your back is another sport
Milan will offer 25 million euros for Celtic defender Ayer
Klopp on plans: Four years at Liverpool. After that, I want to do nothing for a year
Rogers Pro 1:4 with Bournemouth: Leicester play well only 45 minutes after the break
Inter and Roma are Interested in Garay