Ukraine

У польському Гданську назвали сквер на честь генерала армії УНР

Польща

Фото з відкритих джерел

На честь генерала Марка Безручка вже названо сквери у Варшаві та Кошаліні

У Польщі міська рада Гданська  ухвалила рішення про присвоєння одному зі скверів міста імені генерала армії Української Народної Республіки Марка Безручка. Про це повідомив посол України в Польщі Андрій Дещиця у Twitter.

Зазначається, що на честь цього генерала вже названі сквери і в інших польських містах. "Сквери названі на честь генерала Української народної армії Марка Безручка у Варшаві та Кошаліні, кільцева розв'язка у Вроцлаві, а тепер ще й рішення влади Гданська", – написав Дещиця.

Відомо, що з пропозицією присвоїти скверу ім’я генерала виступив консул України в Гданську Лев Захарчишин. За відповідну постанову проголосували 27 депутатів Гданської міської ради, ще 7 утрималися.

Загалом генерал Марко Безручко розглядається як символ польсько-українського братерства у спільній боротьбі проти комуністичної загрози.

Довідка

Марко Данилович Безручко – генерал-хорунжий Армії УНР, один із командирів "Дива на Віслі" — військової операції з відбиття наступу російсько-більшовицьких окупантів під Варшавою. Помер у 1944 році в столиці Польщі, де похований на Вольському православному кладовищі.

Нагадаємо, нещодавно в Польщі до 100-річчя Варшавської битви відкрили монумент, присвячений підтримці Польщі іншими країнами під час польсько-радянської війни. Одним із персонажів став Симон Петлюра.

Football news:

Klopp on 0:1 with Burnley: A real punch in the face. Losing this match was not easy, but Liverpool could
Atletico leads Real Madrid by 7 points in La Liga and has a game to spare
Liverpool do not win 5 matches in the Premier League in a row. Klopp's team repeated the worst streak in 4 years
Liverpool's 68-game unbeaten run at home in the Premier League has ended
Liverpool do not score 4 consecutive Premier League matches
Milik moves to Marseille. He was photographed with a shirt with the 19th number
Suarez scored 10+ goals in the league for the tenth time in a row