Ukraine

У Польщі жінки масово зривають церковні служби через заборону абортів

У Польщі п’ятий день тривають протести після того, як конституційний суд майже повністю заборонив аборти у країні.

Мітингувальники у різних містах зривають церковні служби, влаштовують сидячі протести у храмах, проводять гучні акції та обписують будівлі церков протестними гаслами («жіноче пекло», «необмежені аборти», тощо).  У деяких храмах на підтримку церкви прийшли праві молодики, які перешкоджали протестам біля культових споруд,  пише BBC.

Як відомо, у Польщі одне із найжорсткіших абортних законодавств у ЄС. Після рішення конституційного суду, який заборонив переривання вагітності, якщо у плоду виявили дефект чи невиліковну хворобу, аборт можна зробити лише у випадку зґвалтування, інцесту чи безпосередній загрозі життю жінки. Щороку до 100 тисяч полячок виїжджають за кордон для проведення медичного втручання, а тепер ця цифра може збільшитись, очікують аналітики.

Опитування 2014 року показало, що 65% респондентів проти абортів, 27% за, а решта не визначились, однак зараз більшість поляків не підтримують посилення обмежень на аборти.

Нагадаємо, наприкінці жовтня Конституційний суд Польщі фактично підтримав рішення про незаконність аборту, якщо у жінки є порушення у розвитку плоду, що загрожують його життю. Суд зазначив, що Конституція гарантує кожній людині право на життя, навіть коли вона ще не народилася.

З поданням до КС звернулися 119 депутатів, які виступають проти абортів, зокрема з владної політсили «Право і справедливість».

26 жовтня У Києві феміністки вийшли на акцію солідарності з польськими жінками через заборону абортів у Польщі.

Це не перше рішення і протести у Польщі через заборону абортів. У січні 2018 року польський парламент направив на розгляд у спеціальну парламентську комісію законопроект, згідно з яким навіть неправильне формування плоду більше не буде підставою для дозволу на аборт. 13 січня, близько 2 тисяч людей, переважно жінок, провели у Варшаві акцію протесту проти посилення закону про аборти.

23 березня того ж року, відбулися нові акції протесту жінок проти спроби запровадити нові обмеження щодо абортів. Тисячі мітингувальників зібралися біля парламенту Польщі й заблокували центр Варшави. Багато хто тримав у руках плакати з гаслом «Моє тіло – мій вибір».

Тим часом Папа Римський Франциск назвав аборт замовним убивством.

Football news:

Pirlo about 2:1 with Ferencvaros: I expected more, but it was a difficult game against a closed opponent
Napoli has not paid salaries since July. The club plans to pay off its debts in December (RAI)
Schalke terminated the contract with Ibisevic and suspended Bentaleb and Harit
Bielsa, flick, Klopp, Lopetegui and Zidane are the contenders for the best coach of the year award
Messi, Ronaldo, Lewandowski, Ramos, de Bruyne and 4 Liverpool players are among the contenders for the best
Zlatan about getting the Swedish Golden ball: I Plan to win it in 50 years
Anton Ferdinand was racially abused in comments to a post about a documentary about racism and Terry