Ukraine

У Сєвєродонецьку через нестачу персоналу пацієнтів лікують медики, які самі хворіють на COVID-19

Лікарі
Лікарі Shutterstock

Станом на 26 жовтня у лікарні на COVID-19 хворі 12 медиків з інфекційного відділення

У Сєвєродонецькій міській багатопрофільній лікарні є кілька лікарів, яким доводиться продовжувати лікувати пацієнтів з COVID-19 попри те, що вони самі хворіють на коронавірус. Про це повідомляє видання hromadske.ua з посиланням на розповідь очільника лікарні Романа Водяника.

Чоловік виданню розповів, що головна проблема у тому, що не вистачає медиків. Крім того, медичний заклад поступово збільшує кількість ліжок для інфікованих коронавірусом. 

Водяник повідомив: "Зараз основне питання – це лікарі, медсестри, санітарки. Їх не замінить ніякий волонтер. Навіть не кожен лікар має потрібні знання, щоб лікувати тяжкі пневмонії. У мене у трьох відділеннях лікарі одночасно хворіють на "ковід", лікуються, і вони ж лікують своїх пацієнтів. Тобто якщо медик або на стадії одужання, або хворіє у легкій формі, то він у своєму відділенні одночасно і пацієнт, і лікар".

Станом на 26 жовтня у лікарні на COVID-19 хворі 12 медиків з інфекційного відділення, а загалом по лікарні 60 медичних працівників отримали позитивні результати тестів на коронавірус.

"Двоє медиків вже тиждень перебувають у реанімації у важкому стані. Обидва працювали з хворими на COVID-19. У нас лікарі і медсестри працюють і на півтори, і на дві ставки. Ми навіть не можемо оплатити ту кількість годин, яку вони відпрацьовують. Я вважаю, що це тихий мовчазний подвиг медперсоналу", – сказав очільник лікарні.

Як повідомляв 5.UA, добовий показник захворюваності увійшов до п'ятірки найбільших за весь час пандемії.

Як відомо, Кабмін продовжив карантин в Україні до 31 грудня. Підхід до пом'якшення або посилення карантину залишився адаптивним, але принцип розподілу регіонів для посилення карантинних заходів змінили. Країну поділили на чотири зони за рівнем небезпеки поширення коронавірусу. У кожній із них діє певна низка обмежень.

Нагадаємо, за прогнозами Всесвітньої організації охорони здоров'я, до кінця року в Україні щодня фіксуватимуть 7-9 тисяч нових випадків зараження коронавірусом.

Football news:

Steve McManaman: Real Madrid are an aging team. They need new players if they want to reach their previous heights
ISCO could move to Sevilla in January. Lopetegui is personally Interested
Bilyaletdinov about the Champions League: Loco can leave the group. Unmotivated Bayern can be beaten in the 6th round
Zlatan Ibrahimovic: I Thought about retiring, but I wanted to change the mentality of Milan
Vasco da Gama sports Director: Balotelli will be like Maradona for us
Real Madrid won't buy Mbappe in the summer of 2021 due to the crisis (Le Parisien)
Ibra scores in 39, Buffon drags in 42, Ronaldo has no plans to finish. Is football really getting old?