Ukraine

У «Слузі народу» назвали Сивохо проукраїнською людиною

Заяви Сергія Сивохо, що війна на Донбасі є внутрішнім конфліктом України справді були необережні і незважені, - Потураєв - У «Слузі народу» назвали Сивохо проукраїнською людиною

Заяви Сергія Сивохо, що війна на Донбасі є внутрішнім конфліктом України справді були необережні і незважені, - Потураєв

Микита Потураєв, народний депутат з фракції «Слуга народу», один з радників президентської команди з політичних питань сказав, що йому важко було звільняти колишнього позаштатного радника секретаря РНБО Сергія Сивохо, бо він є проукраїнською людиною. Про це Потураєв сказав в інтерв’ю «Главкому».

За словами Потураєва, проукраїнська позиція людини з окупованих територій дуже відрізняється від позицій тих, хто мешкає у Львові, Києві чи Дніпрі. «Коли я підписував листа (щодо відставки Сивохо – «Главком»), мені це важко було зробити, бо особисто я дуже добре до нього ставлюся. Але участь у таких проектах, які він пропонував, неможлива, коли ти маєш статус навіть позаштатного радника РНБО», - вважає нардеп.

Потураєв зазначив, що заяви Сивохо (позаштатний радник секретаря РНБО називав війну на Донбасі «внутрішнім конфліктом» - «Главком») справді були необережні і незважені, «Але в тому, що він людина проукраїнська, в мене жодних сумнівів немає. Тому що якби було інакше, то зараз він був би десь в ДНР міністром культури. Але він звідти виїхав, все покинув, живе в Києві і точно проукраїнський. Ось це якраз і є прикладом – людина з Донбасу, яка стоїть за Україну і виступає проти російської окупації. Але суспільство це сприймає, як антиукраїнську позиція», - вважає політик і додає, що президентська команда «працює, щоб зблизити такі позиції – від Донбасу до Закарпаття, від Харкова до Одеси».

На думку Потураєва, майданчики для діалогу представників різних точок зору важливі. «Але щоб це модерувати, не потрібен державний статус, навіть позаштатний. Оскільки суспільством це сприймається, як позиція держави. Такого не може бути. А загалом з таких майданчиків може прийти багато корисного – розуміння ситуації і позиції, якісь ідеї. Але такими майданчиками повинне займатись не РНБО. Це справа громадянського суспільства. Треба відокремити громадянський діалог і державну політику», - підкреслив радник президентської команди.

Нагадаємо, наприкінці березня позаштатний радник секретаря РНБО Сергій Сивохо підтвердив інформацію про своє звільнення з РНБО.

Раніше частина народних депутатів з фракції «Слуга народу» звернулася до секретаря Ради національної безпеки і оборони Олексія Данілова, щоб той звільнив свого радника Сергія Сивохо через те, що Сивохо під час презентації Національної платформи примирення і єдності назвав війну на Донбасі внутрішнім конфліктом.

Як повідомлялося, 12 березня під час презентації Національної платформи примирення і єдності представники організації «Національний корпус» почали суперечку із радником секретаря РНБО Сергієм Сивохо, а згодом вдарили його у спину, Сивохо впав на підлогу.

Поліція відкрила кримінальне провадження.

 Читайте більше: 

Football news:

Wife of Ukrainian football player Morozyuk: It's a lie that men are polygamous and women are not. This society imposes
Kylian Mbappe: Winning the Champions League with PSG is something special. Personal awards will be a bonus
Lothar Matteus: flick is a bit like Heynckes and Hitzfeld. He can work with the stars
The President of Rennes expects Kalavinka will not go away in the summer. The midfielder wants to buy real
Agent Musacchio: MATEO is happy in Milan. We want a new contract offer
Athletes are outraged by the death of African-American George Floyd
Valencia can replace Ferran Torres with Porto's Otavio midfielder