Ukraine

У Вінниці чоловік під час пиляння досок лишився чотирьох пальців: завдяки вчасній реакції операція вдалася

Головну роль у порятунку кінцівок відіграв час, адже Валерій швидко зреагував.

У Вінниці 54-річному чоловікові не пощастило на пилорамі. Циркулярною пилкою йому відірвало чотири пальці правиці. За шість годин після того, як це сталося, він уже лежав на операційному столі в столичному Інституті Шалімова.  Саме час при таких травмах має вирішальне значення.

"Все сталося швидко, я навіть не оговтався... На циркулярці різав досточки, воно повернуло її (доску - ред.) і захопило руку", - зізнався постраждалий Валерій. 

Коли все сталося, допомагати було нікому, довелося діяти самостійно. Валерій розповів, що швидко взяв стару сорочку і перев'язав долоню, аби зупинити кровотечу.

Швидка відвезла Валерія до Вінницької міської лікарні, де йому надали першу медичну допомогу. Однак рятувати руку не взялися, тож родина власними силами доправила його до Інституту хірургії та трансплантології імені Шалімова в Києві. Там одразу ж стали оперувати. 

Цей пацієнт складний тим, шо сама пилка пройшла по суглобах і повністю їх розчавила. Лікарям довелося вкорочувати кістки, аби можна було співставити ампутат і кисть руки.

Такі операції тут почали робити ще 40 років тому, і відтоді провели вже близько 12 тисяч. У більшості випадків можна врятувати і руки, і ноги, але для цього треба правильно і вчасно транспортувати відірвані кінцівки. 

В подібних ситуаціях деякі клали відірвані кінцівки в морозильник, а були й такі, шо клали одразу на лід, розповідають лікарі. Однак це категорично заборонено, тому що відбувається відмороження і пошкодження тканин. і потім їх відновити дуже складно і практично неможливо.

Як діяти

Відірвану частину слід покласти в герметичний пакет, а його - в ще один, але вже більший, разом з водою та льодом. Температура від 4 до до 8 градусів тепла гальмуватиме процес розпаду, але не заморозить кінцівку. Таку ж роль грає і час. Якщо кров довго не циркулюватиме, пришивати вже буде нічого.

Найменше часу лікарі мають на порятунок усієї руки - має минути не більше 3 годин від моменту травмування до початку операції. Аби можна було пришити передпліччя - не більше 8 годин, кисть - 12, а відокремлені пальці - до 24. 

Найбільш вирішальними після операції є наступні два тижні. А ось період відновлення може тривати до року. 

Сам Валерій сподівається, що вже скоро знову зможе робити все правицею. Адже він у сім'ї - єдиний годувальник. 

Відео 54-річному чоловіку відрізало 4 пальці циркулярною пилкою

Чотири пальці правиці відірвало циркулярною пилкою. 54-річному чоловікові не пощастило на пилорамі у Вінниці. За шість годин після того, як це сталося, він уже лежав на операційному столі в столичному Інституті Шалімова. Саме час - наголошують лікарі - при таких травмах має вирішальне значення. Як діяти, щоби не лише встигнути, але й не нашкодити – розповість ТСН.  

54-річному чоловіку відрізало 4 пальці циркулярною пилкою

Football news:

Klopp on 2-0 with Chelsea: Mane was rewarded for Kepa's pressure. Perfect start for Tiago
Liverpool and Everton scored 6 points after 2 rounds of the Premier League. This is the first time since 1993
Lampard on 0:2 with Liverpool: a Serious mistake by Kepa. Without red and with a penalty scored, it would have been 1-1
Mane on Kepa's mistake: Knew he would have few options when he got the ball. He made a mistake, I scored
Will bale be revived at Tottenham?
Tiago broke the Premier League record with 75 assists per half - time-more than any Chelsea player in the entire match
Kroos on captains: Ramos is the best possible option