Ukraine

Учасниця війни і мати-героїня: жительці Мени виповнилося 95 років

Ганна Пастушок– учасниця бойових дій, інвалід Другої світової війни.

За мужність, бойові заслуги та участь у вигнанні нацистів з України, Білорусі, Польщі має три ордени та багато медалей. А у мирний час народила та виховала п’ятьох дітей, розповідають Сусіди.City.

18-річною Ганна пішла у 1943 році на фронт. Була телефоністкою зенітної батареї у складі Першого Українського фронту. Брала участь у боях за Краків, Варшаву, Франкфурт-на-Майні, дійшла до Берліна. А ще Ганна Іванівна – учасниця відомої зустрічі союзників по антигітлерівській коаліції на Ельбі.

Після війни працювала ланковою у рідній Дягові. Вийшла заміж, переїхала в Мену. Тут народила п’ятеро діточок. За це і отримала звання матері-героїні. До пенсії працювала на консервному заводі.

Після смерті у 1985 році чоловіка Ганні Іванівні довелося ще й пережити одна за одною чотири найстрашніші втрати – своїх дітей. Горе покраяло материнське серце і забрало здоров’я. Залишилася найстарша донька Валентина.

Тепер вона, онук Андрій та онука Лілія з чоловіком Володимиром доглядають бабусю, піклуються про неї й онуки та правнуки. На жаль, Ганна Іванівна сама вже не пересувається. Та має нездійсненне бажання: повернути хоч трохи років назад, щоб могла ходити. Все, каже, робила б: хоч косила б, хоч копала б, що завгодно, аби тільки не сидіти без руху. Мріє вже і про справжнє весняне тепло.

Теплими привітаннями, словами вдячності та подарунками порадували і розчулили Ганну Іванівну.

Учасники народного хору ветеранів «Придеснянські барви» співали для ювілярки пісні її молодості та бажали бабусі і її рідним щастя, добра і любові на многії літа.