Ukraine

Учені вперше створили 3D-зображення коронавірусу: відео

Науковцям вперше вдалося створити тривимірне зображення коронавірусу SARS-CoV-2 за допомогою кріо-ЕМ-томографії та технології візуалізації, розробленої в нанографіці.

Австралійські фахівці з компанії Nanographics використовували передові алгоритми візуалізації, щоб показати найдетальніше зображення реального віріона SARS-CoV-2 у 3D, прямо зі знімків з електронної мікроскопії.

"Наші наукові співробітники з Університету Цінхуа відсканували віріони SARS-CoV-2 за допомогою кріо-ЕТ, щоб отримати зображення вірусу з екстремальною роздільною здатністю. За допомогою наших колег з KAUST ми змогли перетворити ці скановані зображення у приголомшливу візуалізацію, яка показує форму віріонів SARS-CoV-2. Виявляючи різні частини вірусних частинок і фарбуючи їх в штучні кольори, ми вперше можемо показати вам справжній коронавірус з безпрецедентною деталізацією", – йдеться в повідомленні.

Так, вченим вдалося виділити з проб неушкоджені частини SARS-CoV-2 (миттєво заморожений вірус), відсканувати їх і зберегти в цифровому форматі.

Відзначається, що оскільки віруси не мають звичного для людини кольору, вчені спеціально відредагували зображення, щоб зробити його кращим для сприйняття – інакше окремі частини віріона зливалися б разом. Так, замість фотонів видимого світла, які надають речам колір, це сканування виконується за допомогою електронів.

Фахівці вибрали яскраво-рожевий колір для шипів, щоб показати, що вони є частиною вірусу, які відповідають за прикріплення до клітин-господарів і їхнього зараження. Інша частина вірусу показана в приглушених холодних кольорах.

Football news:

Gattuso was fined 3 thousand euros for blasphemy
Burnley will ask for 50 million pounds for Pope. The goalkeeper is Interesting to Tottenham
Gladbach midfielder Neuhaus would like to move to Liverpool, his compensation is 40 million euros. Bayern are unlikely to fight for a player
Sampaoli took charge of Marseille. Contract - until 2023
Carlos Bianchi: PSG can score 5-6 goals for Barca in the second leg of the Champions League
Director of Shakhtar Srna about Roma in the 1/8 finals of the Europa League: Chances 50-50
Eintracht's forward Silva scored his 19th Bundesliga goal. Lewandowski has 26 goals, Holand has 17