Ukraine

УЄФА пояснив, чому прибрав із форми збірної України гасло "Героям слава"

УЄФА вирішив, що гасло "Героям слава" має політичний контекст.

Футбольні чиновники зобов'язали Українську асоціацію футболу прибрати з форми збірної України на Євро гасло "Героям слава", хоча залишив гасло "Слава Україні", а також без змін зберіг карту України з Кримом, повідомляє "Трибуна".

"Після висловленої стурбованості з боку Російського футбольного союзу УЄФА підтвердив свою позицію щодо елементу дизайну на передній частині футболки національної збірної України. У резолюції 68/262 Генеральної Асамблеї ООН, яка була схвалена членами-державами, визнані ті територіальні межі, які зображені на формі національної збірної. З цієї причини УЄФА не вимагає змін цього елементу дизайну, оскільки він відповідає критеріям, викладеним у статті 12 правил УЄФА про екіпірування.

УЄФА також підтверджує, що гасло "Слава Україні" на зовнішній стороні футболки був затверджений 2018 року. УЄФА вважає, що воно відповідає статтям 13 і 19 регламенту УЄФА про екіпірування. Це гасло може розглядатися як неполітична фраза загальнонаціонального значення, а отже, може бути на футболці збірної України.

УЄФА уважно вивчив нещодавно додане на новий комплект форми гасло "Героям слава", який представили на ознайомлення в УЄФА, а потім і затвердили в грудні 2020 року. Однак на той час не розглядався взаємозв'язок між двома фразами. Після подальшого аналізу ухвалили рішення, що конкретне поєднання двох фраз вважається суто політичним за своєю природою, має історичний і мілітаристський підтекст.

Тому гасло мають вилучити, щоб форма могла використовуватися в матчах під егідою УЄФА відповідно до статті 5 регламенту УЄФА про екіпірування", - зазначили в коментарі УЄФА.

Автор: УАФ
  Гасло "Героям слава" знаходиться на внутрішній частині футболки.
Гасло "Героям слава" знаходиться на внутрішній частині футболки.

6 червня національна команда презентувала нову форму, у якій гратиме на Євро. На ній зображений контур України з окупованим Росією Кримом 2014 року.

В Росії засудили нову форму збірної України та вимагають її дискваліфікувати.

Збірна України зіграє на груповій стадії Євро із Нідерландами, Австрією та Північною Македонією. Турнір пройде із 11 червня до 11 липня.

Зараз ви читаєте новину «УЄФА пояснив, чому прибрав із форми збірної України гасло "Героям слава"». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Football news:

Scotland coach Clarke: There were a lot of good moments during the group stage, but no points scored
England are the most boring group winners in history. Two goals were enough! And at the World Cup, the Italians once became the first even with one
Dalic - to the fans after reaching the Euro playoffs: You are our strength, and we will be your pride
Modric became the youngest and oldest goalscorer in Croatia at the Euro
Czech Republic coach Shilgava: We came out of the group and fought with England for the first place. We got what we wanted
Gareth Southgate: England wanted to win the group and continue to play at Wembley-and it succeeded
Luka Modric: When Croatia plays like this, we are dangerous for everyone