Ukraine

Україна фактично з 2014 року перебуває в НАТО, – Кривонос

Україна вже давно перебуває в НАТО. Зокрема, з Альянсом Сили Спеціальних операцій з 2014 року почали працювати в 2014 році, а активна спільна тренувальна фаза стартувала в 2015-му.

Як співпрацюють Україна та Альянс 

Таку заяву зробив заступник секретаря РНБО України Сергій Кривонос у коментарі ТСН. Як зазначив він, у 2016 році Україна спільно з НАТО створила навчально-тренувальний центр. І деякі речі та підходи, які запроваджували українці, американці зараз використовують у своїх навчально-тренувальних центрах.

По-друге, одна з наших військових частин, потужна військова частина з потужним бойовим досвідом, уже пройшла в повному обсязі сертифікацію відповідності стандартам НАТО і може заходити на бойове чергування в складі Сил Спеціальних операцій НАТО. Це велике досягнення,
– зауважив Кривонос.

За його словами, надалі треба розвивати не тільки Сили Спеціальних операцій, тому що це вузький компонент. А потрібно піднімати питання протиповітряної оборони, питання авіації, створення сил територіальної оборони України як організму — це також стратегічне питання, яке треба вирішувати.

"Наші колеги підтримують це. Ми тісно співпрацюємо з представниками Естонії, Литви, Польщі. Вивчили досвід багатьох країн, постійно спілкуємося і розуміємо, наскільки це сильний супротив, який відіб’є будь-яке бажання в нашого сусіда здійснювати агресію чи військові дії на нашій території", – каже заступник секретаря РНБО.

Питання оборони на державному рівні 

Він підкреслив, що це стратегічне завдання, тому очікує, що вищезазначені питання можна буде виносити на розгляд Верховної Ради. Раніше президент Зеленський особисто обіцяв Кривоносу, що подасть відповідний проєкт закону до Ради та акцентував на його важливості та необхідності.

"Це також посилення нашої країни, але ж питання стоїть не тільки у військових, як у технічних компонентах співпраці. Але без підйому економіки буде важко чогось досягати. Тому треба ставити це питання на державному рівні — підняття держави абсолютно до нових підходів вирішення певних проблем. І чітко певним посадовцям сказати, що для того, щоб жити й розвиватися нашій країні, треба не красти народні гроші", – констатував Кривонос.

Football news:

Hazard entered the field for the first time this season. He hasn't played since August
Ze Luish was obliged to roll on the partner. Intuitively, you need to know that the player is running on the right. Mostovoy on a dangerous moment
Jota's goal was Liverpool's 10,000 th in history
Joshua Kimmich: Lokomotiv played a brilliant match
Ashley young: If we play the same way as Shakhtar, we can take points from Real Madrid
Flick about 2:1 with Loko: the Victory looks deserved, although not as confident as we expected
Conte Pro 0:0 with Shakhtar: Inter are on the right track. We dominated, but we were unlucky