Ukraine

Україна передала ОБСЄ дані про можливе російське вторгнення

Російська Федерація продовжує нарощувати угруповання військ уздовж українського кордону та на окупованих територіях. У самій Росії проходить прихована мобілізація.

Про це йдеться у звіті, який було оприлюднено Україною 1 липня на Форумі ОБСЄ із співробітництва в галузі безпеки, пише Укрінформ. У ньому вказано, що країна-агресор під приводом стратегічних навчань «Кавказ-2020» може вдатися до широкомасштабного наступу проти України. На користь цього свідчить і те, що російський президент підписав указ про призов із запасу «на військові збори». Тобто указ може приховувати масову мобілізацію для воєнної агресії.

Як повідомив спікер від України начальник головного управління міжнародного співробітництва і верифікації ЗС України генерал-лейтенант Леонід Голопатюк, на сьогодні поблизу кордону з Україною Росія вже створила три міжвидових угруповання військ, «які здатні без оголошення мобілізації та при мінімальних підготовчих заходах проводити раптові наступальні дії на території України з обмеженими цілями». Це не враховуючи російських контингентів на тимчасово окупованих територіях Донбасу і Криму.

Так, навіть за офіційними даними, наданими Росією в рамках ЩОІ відповідно до Віденського документа 2011 року (ВД-2011), кількість озброєння та військової техніки збройних сил РФ в АР Крим упродовж останніх шести років зросла майже утричі.

На Західному стратегічному напрямку створено 20-ту загальновійськову армію в складі 3-ї мотострілецької дивізії та 144-ї мотострілецької дивізії. При цьому, на озброєнні 448-ї ракетної бригади 20-ї армії перебувають оперативно-тактичні ракетні комплекси (ОТРК) «Іскандер».

На Південно-Західному стратегічному напрямку створено 8-му загальновійськову (ударну) армію у складі 150-ї мотострілецької дивізії, 20-ї окремої мотострілецької бригади та оперативно підпорядкованих 1-го (Донецьк) і 2-го (Луганськ) армійських корпусів. В окрузі та армії передбачено створення ракетних бригад ОТРК «Іскандер».

Загалом чисельність наземного угруповання ЗС РФ уздовж кордону України становить близько 87 тис. військовослужбовців, до 1100 одиниць танків, до 2600 бойових броньованих машин, до 1100 артилерійських систем, до 360 ракетних систем залпового вогню, 18 оперативно-тактичних ракетних комплексів.

Нагадаємо, ще минулого року розвідка повідомила, що на навчаннях «Кавказ-2020» РФ відпрацює широкомасштабне вторгнення в Україну.

Як повідомлялось, Росія концентрує все більше військ на українських кордонах. Біля кордону України з РФ завершується формування трьох нових російських дивізій, що велося з 2015 року.

Football news:

Raheem sterling: Looking for tickets to Lisbon. From the 10th to the 24th. Retweet if you can help
Pep Guardiola: Gabriel is the best player of matches with Real Madrid
Three heroes of Lyon in the match with Juve – among them the defender, whom the fans drove in the fall
Manchester City and Lyon will meet in the 1/4 final of the Champions League on August 15 at Jose Alvalade
Photo of Pep and Zizou – just a gift for Showsport users
Ronaldo was eliminated so early from the Champions League for the first time in 10 years, although he tried very hard – in the playoffs for Juve, only he scores
Rudi Garcia: to Pass Juventus is a feat. The most pleasant defeat in my career