Ukraine
This article was added by the user . TheWorldNews is not responsible for the content of the platform.

Українці набрали рекордні суми мікрокредитів у 2021 році

Протягом трьох кварталів 2021 року споживачі взяли  у мікрофінансових організацій швидких кредитів на 49 млрд грн. Це на 261 мільйон більше, ніж за весь минулий рік.

За даними Опендатабот, кількість  виданих в Україні мікрокредитів зростає щороку. Якщо у 2019 році у місяць МФО видавали в середньому 982,5 тис. кредитів, у 2020 – 1 млн кредитів, а в 2021 ці цифри прагнуть до 1,2 млн. кредитів.

Так само активно ростуть борги населення перед мікрокредитними організаціями – у 2021 сума боргів збільшилась на 5% до 15,6 млрд грн – і це лише прострочені кредити.

Вказано, що 85% мiкрокредитних договорiв оформлюються через інтернет.

Нагадаємо,  у січні 2021 року вступив в силу закон про мікрокредити, згідно з яким сума штрафу та пені не може вдвічі перевищувати розмір взятого кредиту, якщо він більше мінімальної зарплати (6 тисяч грн). Для менших кредитів ця сума не повинна перевищувати 50% кредиту.

Також кредиторів зобов’язали вказувати в договорах і рекламі реальну річну процентну ставку позики, порядок повернення кредиту, інформацію про наслідки прострочення.

Кредиторам заборонили змінювати процентну ставку в разі прострочення платежу, застосовувати одночасно і пеню, і штраф, або обмежувати право споживача на дострокове повернення кредиту.

Раніше начальник управління захисту прав споживачів Націбанку України Ольга Лобайчук закликала українців уважно вивчати договори, перш ніж брати мікрокредити. Бо якщо людина сама підписала такий договір, то захистити її права буде складно, і доведеться йти до суду.

Також у Національному банку повідомили, що деякі фінансові організації, рекламуючи свої кредитні продукти та укладаючи угоди з українцями, занижують розмір реальних відсотків за кредитами та різноманітних комісій у 8-10 разів.