Ukraine

Уроки християнської етики у школах. Потрібні чи ні

У соцмережах деякі батьки радіють, що у МОН заборонили християнську етику. За словами міністра освіти Сергія Шкарлета, школа самостійно визначає перелік навчальних предметів або інтегрованих курсів для реалізації кожної освітньої галузі, а також предмети та курси з урахуванням освітніх потреб учнів.

Прихильники релігійного курсу та деякі депутати натомість просять повернути цей предмет у шкільну програму, аби навчати дітей милосердя та духовності.

Команда “Прямої мови Львова” запитала львів’ян чи потрібні уроки релігії у школах.

“Якщо ці уроки примусові – це нав’язування. Такі уроки мають бути суто добровільні і ніяк інакше. Я б не ходила на такі уроки, бо я не вірю у Бога”,розповідає львів’янка Ольга.

“Правильно дітям розповідати про те, які цінності у собі потрібно виховувати. Якщо діти будуть розуміти 10 заповідей Божих та будуть їх дотримуватися, то наша нація виросте з правильними цінностями”,переконаний львів’янин Віталій. 

“Правильний крок, якщо у школах запровадять етику християнства в обов’язковому порядку. Це є просто виховання, пізнання, розуміння стосунків і життя. Це навчить дітей правильного поводження між однолітками, між дорослими, поваги до своїх батьків, до своїх друзів. Це основа з основ”, розповідає львів’янка Ірина. 

“Це мусить бути право вільного вибору. Якщо родина релігійна і батьки вважають за потрібне навчати свою дитину релігійних всіляких обрядів і релігійної історії, то тоді у тому є зміст. Але є атеїстичні родини. Не зважати на їхню думку – неправильно. Має бути свобода вибору. Такі заняття повинні бути на вільному відвідуванні”, – каже львів’янка Ірина. 

“Це розвиток. Будь-яка інформація, яку нам подають – це розвиток людини. Тільки людина вирішує чи їй це потрібно. Кожен має право відмовитися. Це ж не виглядає так, що хтось підбіг і змушує вчити-зубрити.  Якщо ця інформація цікава – вивчаємо, а ні – то відмовляємося”,вважає львів’янин Артур. 

“Треба вивчати! Я віруюча людина, думаю, що це всім потрібно. Для того, щоб просто мати віру. Кожній людині вона потрібна”,переконана львів’янка Роксолана. 

Дарина Татарчук

Оцініть новину

Клас!

0

Я це люблю

0

Ха-ха

0

Сумно

0

Злість

0

Обіймашки

0

Шооо?

0

Football news:

Mbappe complains about Neymar, and Donnarumme feels bad behind Navas (but Messi is for him). Against this background, PSG has 8 out of 8 in the league
Arsenal demolished Tottenham for the first half of the derby. A hole in the support zone and a completely unprepared Kane helped
Kroos on the injury: I played with the pain for six months, taking pills. Between matches, the pain was much stronger
Damsgaard is Interesting for Juve, Inter, Milan and Tottenham. He scored against Russia and England at the Euro
Niko Kovac: This is exactly what I want to see-the substitutes come out and decide the outcome of the match
Spalletti on the leadership of Napoli: Expectations from us have increased, but there is something to add
Talalaev about 2:1 with Rostov: Akhmat's game needs to be improved. There were a lot of nerves at the end