Ukraine
An article was changed on the original website

"Узагалі незрозуміло, яка це мова": чому ЗНО з англійської спричинило скандал (Відео)

Скандал із зовнішнім незалежним оцінюванням. Абітурієнти, які минулої п'ятниці, 1-го червня, брали участь у тестуванні з англійської мови, масово нарікають на аудіювання. Кажуть, якість начитки була настільки жахливою, що навіть добре підготовлені учні мали проблеми із текстами. А от у Центрі оцінювання якості освіти запевняють – у них все добре, підстав сумніватися в якості немає.

Випускник школи із поглибленим вивченням англійської Данило Бобильов каже, що якість начитки, яку їм довелося слухати, була жахливою: "Було незрозуміло, якою мовою взагалі люди говорять. Навіть з нашою базою, де ми спілкувалися з людьми із різних країн – приїжджали люди з Америки, Англії і ми з ними нормально спілкувалися – це було жахливим потрясінням".

Такі заяви учасники тестування у понеділок масово писали у всіх дев'яти регіональних представництвах Центру оцінювання якості освіти по всій країні. Скарги обіцяють взяти до уваги. Але наголошують: їх слід було писати під час самого оцінювання, а не після. І запевняють: підстав сумніватися в якості самого аудіювання – немає.

"Цього року ми залучили людей, які є носіями мови, в цьому випадку – англійської. Це люди, які люб'язно погодилися співпрацювати з нами на волонтерських засадах, переважно громадяни США, Канади й інших англомовних країн", – запевняє начальник відділу ЦОЯО Андрій Панченков.

Та й записувались їхні голоси на відповідній апаратурі в студії, яку спеціально створили торік для дебютного аудіювання. До тестів, які підготував центр оцінювання, не мають претензій і в Міністерстві освіти. Але директор ЦОЯО Вадим Карандій уточнює: "Окремі проблеми були, є 65 заяв. Тому не потрібно виключати, що хтось із цих учасників все ж таки піде на додаткову сесію, якщо в них буде таке бажання".

Результати тестування з англійської мови очікують до кінця тижня. А додаткову сесію, за потреби, для абітурієнтів обіцяють провести у липні.

Петро Троць, Наталія Світлова, Василь Дмитрієв, "5 канал"

Football news:

Ocampos did everything for the victory of Sevilla: first he scored, and then he put on a goalie's Jersey and in the 101st minute dragged the kick of the goalkeeper Eibar
Pizarro finished his career as a player. Werder's players cradled him in their arms after the match
Aitor Karanka: When Real Madrid wins, they always talk about the referees
Gendusa two weeks training with Arsenal according to the decision of Arteta. Londoners can sell it
Alexander Elagin: if you Want to live a man with a man, a woman with a woman-live! But don't involve children
Pizarro finished. He came to Werder 4 times and became a legend here
Lloris about the fight with Son: It's part of football. Sometimes this happens