logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Ukraine

В Австралії можуть зникнути деякі види жаб й комах

Австралія виділить 50 млн австралійських доларів - це 31 млн євро - на відновлення природи після пожеж. Тільки коал там загинуло стільки, що вони перебувають під загрозою зникнення. Про це у Twitter написала міністр охорони навколишнього середовища Австралії Сьюзан Лей.

У фермера 58-річного Дона Фрестера з міста Катумба живуть 38 коал, яких урятували від вогню.

"Дружина їхала провідати матір у Мосмані. Біля дороги побачила двох обгорілих коал. Поряд - три мертві. Знайшла слабку самку з дитинчам. Усіх забрала в машину", - розповів він у коментарі журналу "Країна".

"У соцмережі попросила порадити клініку. З нами одразу зв'язалися дві. Забрали самку з ведмежам - вони були у найгіршому стані. За тиждень мама-коала померла. Дитинча тримають у клініці. Решту попросили доглядати нас, бо немає місць. Розписали, що треба робити", - додає Фрестер.

За його словами, за кілька днів вони мали 14 коал.

  Волонтер Трейсі Бьорджес тримає обгорілого кузу біля австралійських Блакитних гір 29 грудня 2019-го. Фото: REUTERS
Волонтер Трейсі Бьорджес тримає обгорілого кузу біля австралійських Блакитних гір 29 грудня 2019-го. Фото: REUTERS

"Сусіди питали, чи можемо брати ще. Щодня приїжджають допомагати волонтери. Нам почали переказувати гроші з усієї країни. Коал тримаємо у корівнику, теплиці і в будинку. В гаражі їм не подобається. В загоні на пасовиську бояться. Зараз їх 38. У нас не помер ніхто, бо ветеринари віддають лише тих, за кого не бояться", - каже фермер.

За словами Віктора Джонса, експерта з біорозмаїття із Сіднея, на острові Кенгуру і в Новому Південному Вельсі загинули половина популяції коал.

"Там багато заповідників. Рятуються великі тварини – кенгуру, ему, валлабі. Дрібні птахи не встигають вилетіти із зони лиха. Верховий вогонь поширюється швидше".

Він каже, рослинний світ Австралії розвивався з урахуванням щорічних пожеж. Шишки банксії заклеєні смолою. Під дією високої температури насіння звільняється. В евкаліпта під міцною корою є бруньки, які "прокидаються" від вогню. За два тижні вони дадуть пагони. Але вогонь на такій території не може бути корисним для жодного природного світу.

"У нас були кілька видів жаб і комах, які мешкали лише на території, що вигоріла. Не впевнені, що вдасться відновити їхню популяцію", - каже експерт.

Детальніше про пожежі в Австралії та їх наслідки читайте у журналі "Країна" за 16 січня.

В Австралії з вересня тривають лісові пожежі. Загинули щонайменше 28 людей. Знищено понад 10 млн га. Це більше за територію Португалії. Згоріли 2,2 тис. будинків. Лише у штаті Новий Південний Вельс загинули 480 млн тварин, за оцінками Всесвітнього фонду охорони природи.

Лісові пожежі на материку трапляються щороку. Цьогоріч найгірша за останнє десятиліття посуха і вища, ніж зазвичай, температура повітря.

Themes
ICO