Нова влада Іспанії буде підтримувати санкційну політику проти Росії. Про це повідомив Президент України після зустрічі з новопризначеним керівником уряду Іспанії. Для Педро Санчеса це була перша міжнародна зустріч після того, як він став до виконання свої прем'єрських обов'язків. Нині Петро Порошенко завершив свій триденний офіційний візит до Королівства Іспанії. Більше про Мадридські гостини – Ірина Герасимова.

"Ми будемо першими, хто буде говорити з новим прем'єр-міністром Іспанії. Це буде його перша міжнародна зустрів. 22 роки не було офіційного візиту, певною мірою у нас є шанс зараз закласти основу нових відносин", – радіє міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

Нові відносини, але теми переговорів – далеко не нові. Для України головним було отримати підтвердження від нової іспанської влади, що вона готова і надалі підтримувати Київ як в європейських інституціях, так і в питанні конфлікту з Російською Федерацією.

"І дуже важливо, що ми отримали абсолютно чітку позицію в підтримці суверенітету, територіальної цілісності і незалежності України. Підтримку позиції продовження санкцій, підтримку позицій України в Європейському Союзі", – наголосив після розмови Петро Порошенко.

Тема підтримки України Іспанією продовжилася і на наступних зустрічах. Зокрема з головою Конгресу Депутатів. Марія Пастор підтвердила, що її країна і надалі готова підтримувати Україну, як це було на початку війни з Росією. Тоді Іспанія на запит України виділила амуніцію для Збройних сил. Українська армія, зокрема, отримала каски та бронежилети. Нині ж іспанська влада нагадала Україні, що взамін підтримки Європа вимагає реформ.

"Ми готові допомагати країні, яка працює над структурними економічними реформами, яка бореться з корупцією. Від парламенту Іспанії хочу висловити підтримку вашій державі. Ми виступаємо за її цілісність і за мир. І готові й надалі бути союзником в європейських прагненнях України", – зазначила Анна Марія Пастор.

І традиційно, як того вимагає протокол Королівства Іспанії, офіційна частина візиту іноземного гостя закінчується на прийомі у короля. Для преси – всього кілька фото. Рукостискання, а також – на ганку з дружинами.

У підсумку, як зазначили в українській делегації, офіційний Київ зміцнив контакти з нинішньою владою Іспанії і тепер чекає на остаточне затвердження уряду Королівства. Щоб, зрештою, підписати ті офіційні документи, які впродовж останніх місяців готували дипломати обох сторін.

З Мадрида Ірина Герасимова, Микола Лебедєв, "5 канал"