logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo logo
star Bookmark: Tag Tag Tag Tag Tag
Ukraine

В Україні будуть виплачувати компенсацію жертвам насильства

Для отримання компенсації треба буде надати відповідні довідки.

Планується, що в 2021 році в Україні почне працювати Фонд відшкодування коштів особам, що пережили насильницькі злочини. Очікується, що в середньому щорічно такі виплати будуть отримувати від 10 тисяч до 20 тисяч потерпілих.

Про це розповів заступник міністра юстиції Олександр Банчук в інтерв'ю Цензор.НЕТ.

За словами заступника міністра, жертва зможе отримати кошти на фізичну та психологічну реабілітацію одразу після нападу, якщо надасть відповідні висновки судмедексперта і довідку з Єдиного реєстру досудових розслідувань.

"Якщо людина загинула, то звернутися по компенсацію зможе хтось із її родичів. За надходженнями такий фонд становитиме близько 200-300 млн грн на рік. Це мінімальні прорахунки, які робили наші фахівці спільно із представниками Консультативної місії Європейського Союзу", - розповів він.

Разом з тим, про суму компенсації не повідомляється. Оскільки, як уточнив Банчука, цим питанням має займатися Кабмін: "Ми лише прописуємо, куди людині потрібно звернутися і як правильно це зробити, а також терміни розгляду заяв і здійснення виплат".

Відомо, що кошти Фонду будуть поповнюватися за рахунок штрафів у кримінальних та адміністративних справах. Або ж судового збору в кримінальному провадженні для осіб, визнаних винними.

Нагадаємо, 14 листопада у Києві вперше засудили чоловіка за домашнє насильство. 33-річного киянина, який систематично скоював психологічне та фізичне насильство у сім’ї, взяли під варту просто у залі суду. Він отримав три місяці арешту. 

Відео Чому домашнє насильство залишається безкарним і де шукати захисту українським жінкам

Сьогодні, в Міжнародний день усунення насильства проти жінок, до нашої студії завітала та, яка не з чуток знає, як це – бути жертвою. Зараз Вероніка Мудра – голова організації "Біла Стрічка. Україна", вона допомагає жінкам, які пережили домашнє насилля. Але не так давно вона й сама тікала на інший бік океану від свого кривдника. Дивіться історію Вероніки, а після неї дівчина у нашій студії розповість про свою боротьбу та дасть поради, де та як жінкам шукати захисту. 

Чому домашнє насильство залишається безкарним і де шукати захисту українським жінкам
Themes
ICO