Ukraine

В Україні сьогодні «день тиші» перед виборами до Верховної Ради. 20 липня заборонена будь-яка передвиборча агітація за чи проти учасників дострокових парламентських виборів

У суботу, 20 липня 2019 року, заборонена будь-яка передвиборча агітація за чи проти учасників дострокових парламентських виборів.

Як йдеться у частині 2 статті 70 закону «Про вибори народних депутатів», «Передвиборна агітація закінчується о 24 годині останньої п'ятниці перед днем голосування».

Як уточнюється у частині 3 цієї ж статті, зокрема, «забороняється проведення масових акцій (зборів, мітингів, походів, демонстрацій, пікетів) від імені партії, кандидати у депутати від якої зареєстровані у загальнодержавному окрузі, кандидатів в депутати, розповсюдження агітаційних матеріалів».

Поза законом також будуть сьогоднішні «публічні оголошення про підтримку партією чи окремими кандидатами у депутати проведення концертів, вистав, спортивних змагань, демонстрації фільмів та телепередач чи інших публічних заходів», якщо такі матимуть місце.

За агітацію в «день тиші» або в день виборів Кодекс України про адміністративні правопорушення передбачає штраф від 850 до 1360 грн для посадовців та від 510 до 850 грн - для інших громадян.

Як інформував ZAXID.NET, дострокові вибори народних депутатів відбудуться завтра, 21 липня. До 5 серпня ЦВК має встановити результати виборів, а до 10 серпня їх мають оприлюднити в офіційній пресі.

До 9 вересня 2019 року включно Рада має зібратися на своє перше засідання.​

Законодавством встановлено 5%-ий прохідний бар'єр і змішану систему: 225 депутатів обираються в загальнодержавному багатомандатному окрузі за виборчими списками від політичних партій, а інші 199 - за мажоритарною системою в одномандатних округах.

Чергові вибори до українського парламенту повинні були відбутися 27 жовтня 2019 року, проте новий президент Володимир Зеленський в інавгураційній промові оголосив намір розпустити парламент, що й було ним зроблено, коли він підписав указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради VIII скликання.

Формальна підстава - нібито відсутність у владної проєвропейської більшості 226 необхідних голосів.

Football news:

De Rossi or Spalletti can lead Fiorentina
Chelsea have resumed talks with Willian about a new contract
Pogba wants to stay at Manchester United
Doping officers visited the Barca base and checked Griezmann, Busquets and Fati (MD)
Varane may miss the match with athletic
Martinelli has signed a long-term contract with Arsenal
Werder 2000-love and delight. Coached by a modest Schaaf, scored by Ailton and Klose, Diego wanted every top club