Ukraine

В Україні уперше використають систему авіабезпеки у день голосування

Система авіаційної безпеки МВС уперше буде задіяна в Україні на виборах. За словами міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, її застосують у день голосування 21 липня разом із додатковими силами правоохоронців та рятувальників.

«У день голосування буде задіяно додатково 132 500 співробітників МВС (Нацполіції, Нацгвардії, прикордонної, міграційної, рятувальної служб), включаючи оперативне чергування груп швидкого реагування, спецназ і – вперше (!) – систему авіаційної безпеки МВС», – зазначив керівник МВС у соцмережах.

Зазначимо, єдина система авіабезпеки передбачає використання 55 вертольотів Airbus та повноцінно запрацює до 2022 року.  У місті Ніжин буде створено Центр технічного та сервісного обслуговування Єдиної системи авіаційної безпеки та цивільного захисту.

Зокрема, йдеться про 73 700 поліцейських, 6 593 службовців Нацгвардії, 32 201 рятувальник, понад 8 тисяч прикордонників, 1 289 співробітників міграційної служби та майже 5 тисяч представників вишів зі специфічними умовами навчання.

Також Аваков повідомив про посилення контролю на державному кордоні України та додав, що Нацполіція – поза політикою, тож вимоги до усіх однакові – «чітке виконання Закону про вибори».

Міністр нагадав, що на виборчу дільницю заборонено приходити із агітаційною символікою, зокрема, у одязі із такою символікою. Аваков закликав громадян звертатись до членів виборчої комісії, якщо буде помічено порушення закону.

«Не можна: голосувати за іншу людину; виносити бюлетень (неважливо – заповнений чи ні) за межі ділянки; показувати кому-небудь заповнений бюлетень; фотографувати свій чи чужий бюлетень; опускати в урну більше одного (свого!) бюлетеня; навмисне псувати бюлетень; агітувати за партію або кандидата», – уточнив глава Міністерства внутрішніх справ.

Нагадаємо, у неділю, 21 липня в Україні відбудуться  позачергові вибори народних депутатів. Протягом останніх 2 днів перед днем голосування (19 і 20 липня) заборонено публікувати результати передвиборчих соцопитуваннь. А напередодні виборів, у суботу – проводити передвиборчу агітацію.

21 травня президент України Володимир Зеленський підписав указ «Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради України та призначення позачергових виборів».

21 червня Конституційний суд вирішив, що указ президента про дострокове припинення повноважень парламенту і призначення дострокових виборів від 21 травня 2019 року, відповідає Конституції України.

Football news:

Manchester City intends to sign Lautaro, alaba and Coulibaly after the cancellation of the ban on European competitions
Griezmann suffered the first muscle injury of his career. Earlier, Barca players were dissatisfied with the medical staff
Barcelona will lose 100 million euros due to the coronavirus. The club expected to make 200 million euros in profit
Police have opened a case against Ronaldo's 10-year-old son. He was self-driving a jet ski (The Sun)
Lampard on the cancellation of city's ban: I Never hoped that an extra team would get into the Champions League
Thibaut Courtois: to take the title, you have to suffer. It is not easy to win every match
Antonio Conte: I will not hesitate before leaving if Inter are not happy with what I am doing