Ukraine

Вчені з'ясували, як древні люди обирали собі собак

Міжнародна група вчених з'ясувала, за якими критеріями стародавні люди вважали за краще вибирати собак.

Фахівці поставили собі питання, як собаки змінювалися в процесі одомашнення і які їхні функції були найбільш затребувані людьми. Для цього вони проаналізували розмір і масу тіла, а також силу укусу 119 стародавніх собак.

Маса тіла вивчених собак варіювалася від 7,6 до 32,5 кг (в середньому становила близько 16,4 кг). Вона істотно не змінювалася ні щодо часу, ні в залежності від географічних особливостей. Виходячи з цього, вчені зробили висновок, що в процесі одомашнення розмір собаки не був головним і визначальним фактором відбору.

"Швидше за все, основними критеріями виступали корисно значущі господарські функції, які мали б виконувати різні тварини", – зазначив завідувач кафедри археології, етнографії та музеєзнавства Інституту історії і міжнародних відносин Алтайського державного університету Олексій Тішкін. Наприклад, для охорони і випасання худоби використовувалися більші особини, які в разі потреби могли відбитися від нападника на стадо хижака.

Також стародавні люди могли задіяти собак в полюванні і військовій справі. Про це збереглося багато свідчень, в тому числі письмових і образотворчих. При розкопках ранньосередньовічного пам'ятника Іня-1 (Алтайський край) було знайдено кілька цілих кістяків собак, похованих разом з людьми і кіньми, що свідчить про важливу роль цієї тварини. Для полювання були найбільш пристосовані спритні невеликі особини.

Вчені з'ясували, як древні люди обирали собі собак - фото 415512

Football news:

Ronaldo's entourage denied the option of moving to Barcelona. Cristiano is happy at Juventus
Matuidi moved to Inter Miami Beckham
Morata is one of Juve's candidates for the forward position
Karl-Heinz Rummenigge: Messi can only be stopped if you deprive him of the pleasure of the game
Napoli offered 15 million euros for the Region. Real Madrid wants 25 million^. Real Madrid Defender Sergio Regilon can continue his career in Serie A
Neymar played a great match (despite poor implementation). Tuchel created a convenient environment for him to destroy the pressure of Atalanta
Guillem Balage: Juventus wants to get rid of Ronaldo's salary. It was offered to everyone, including Barcelona