Ukraine

Вчить критично мислити. У МОН заступилися за підручник, де рак пропонували лікувати содою

Фото з відкритих джерел

Представник міністерства зауважив, що інформацію в підручнику подали не як основну, а як допоміжну з позначкою "Увага!"

Міністерство освіти і науки України вважає, що інформація у підручнику за 9 клас з хімії, де харчова сода нібито лікує рак, сприяє розвитку критичного мислення в учнів, тому наразі немає підстав для скасування з підручника грифу "рекомендовано Міністерством". Про це пише Громадське.

У міністерстві розповіли, що школярі повинні сформувати за час навчання компетентності, а для цього потрібне залучення різних навчальних ресурсів, що дозволить "критично оцінювати інформацію, отриману з різних джерел, зокрема й хімічну".

У МОН погодились, що сода не може запобігти онкологічним захворюванням, проте "у поєднанні з хімієтерапією може сповільнити його розвиток і запобігти розростанню в інші частини тіла". Вони посилаються на Нобелівського лауреата у галузі фізіології та медицини Отто Варбурга, який на початку 20 століття довів, що однією з причин виникнення раку є "порушення засвоєння клітинами кисню через те саме закислення організму". У зв’язку з цим, звичайна сода може зменшити вплив негативних факторів і відновити кислотно-лужний баланс, що "не дає розвиватися бактеріям, вірусам, грибкам і раковим клітинам".

Водночас представник міністерства зауважив, що інформацію в підручнику подали не як основну, а як допоміжну з позначкою "Увага!" та з застереженням порадитися з лікарем.

Що ж стосується посилання на сайт "Всеукраїнської асоціації пенсіонерів", то у МОН сказали, що авторка посилалася на американське джерело, але "через недогляд" не вказала його.

Нагадаємо, нещодавно у шкільному підручнику з хімії за 9 клас помітили інформацію про те, що сода має профілактичні та лікувальні властивості при онкологічних захворюваннях.

Football news:

Gary Neville: We will discuss Tuchel's departure in 1.5-2 years, I am sure. This is how Chelsea works
Valery Gazzaev about his son in Siena: He's only 40, he needs to gain experience. The deputy of the State Duma Valery Gazzaev commented on the appointment of his son Vladimir as the head coach of Siena from the 4th division of Italy
Pedri about Barca: I got where I wanted to go. Learning is easier when there are good players around
Rangnick refused to take charge of Chelsea on an Interim basis
Bruno on van de Beke: I would not be happy if I was in Donny's position
Another quarter of an inch and I'd have lost an eye. Middlesbrough player Fry was kicked in the face, the referee did not give a penalty
Mueller congratulated Brady, who reached his 10th Super Bowl at the age of 43: You are a hero and an inspiration!