Ukraine

Виправдали 1760 бійців АТО

Військова прокуратура звільнила від відповідальності 1760 бійців 51-ї окремої механізованої бригади. Їх звинувачували у самовільному залишенні частини.

У липні 2014-го солдати відступили з позицій у Луганській області. Їх направили до місця постійної дислокації ­бригади — у Володимир-Волинський. Там було ніде розмістити їх. Командири надали всім тижневу відпустку.

— Але папери не встигли оформити, тому прокуратура відкрила провадження про самовільне залишення частини, — розповідає адвокат 44-річний Василь Нагорний. — 2015 року майже 60 бійців ­отримали умовне покарання. Іншим слідчі військової прокуратури пропонували сплатити штрафи. 25 травня 2018-го провадження закрили у зв'язку з відсутністю складу злочину.

Бійці 51-ї бригади брали участь у боях на Донбасі від початку війни. За кілька місяців загинули 42 військових. 22 вересня 2014 року Петро Порошенко розформував частину. Звинуватив бійців у втечі з позицій. 1 грудня 2014-го на її базі створили 14-ту окрему механізовану бригаду.

40 воїнів 51-ї та 72-ї бригад ­судять за дезертирство. Вони 25 липня 2014 року відступили з терикону біля Вознесенівки, колишній Червонопартизанськ, Луганської області.

У підрозділі закінчилися набої, поламалася техніка. Дорогою потрапили в засідку бойовиків, тому відійшли на територію Росії. Там опинилися в полоні. Згодом їх відпустили.

Football news:

Pogba posted a photo with a hairstyle in support of BLM: ✊🏾✊🏾✊🏾✊🏾✊🏾✊🏾✊🏾
Borussia have notified Manchester United that they will not release Sancho for less than 120 million euros. There are no other candidates
Agent Hakimi: Zidane is the reason for moving to Inter. He did not call Ashraf, but Conte spoke about the project
Neymar has agreed with PSG that he will be released if Barcelona make an offer (As)
Wigan collapsed under external control. Perhaps all because of the murky betting in the Philippines
Pep on Manchester City's European Cup ban: I'm Sure we will be allowed to play in the Champions League
Defender Athletic Berchiche: Real Madrid have the best squad in the world