Ukraine

Вогонь пішов на нові села, евакуація ускладнена: останні новини про лісові пожежі на Луганщині

Вивозити людей з постраждалих від пожежі районів важко, адже дорога йде саме через палаючий ліс. Очевидці кажуть, що вогонь рухається у бік ще кількох сіл. Однак сили ДСНС із чотирьох областей, армія та поліція активно борються зі стихією.

Представник омбудсмена у Донецькій та Луганській областях Павло Лисянський повідомив у фейсбуці, що станом на 22:30 7 липня у лікарнях перебували 28 постраждалих від пожеж на Луганщині людей. Серед них 17 – діти. Лікарі кажуть, що їхній стан стабільний. Одна людина – у реанімації.

Найбільше постраждало селище Смолянинове, там пожежа знищила 22 будинків та 47 господарських приміщень. Ще 58 будинків – пошкоджені. А на дачному масиві біля озера Вовче знищено 80% будинків. Про це розповіла речниця поліції Луганської області Тетяна Погукай у фейсбуці. 

За її ж словами, поліція буде усю ніч патрулювати постраждалий район, щоб запобігти мародерству й крадіжкам.

У Луганській ОДА додали, що для ліквідації пожеж залучили сили ДСНС ще із чотирьох областей України (Харківської, Донецької, Дніпропетровської та Полтавської), а також ЗСУ та Нацполіцію. Вертольоти ЗСУ, наприклад, допомагають оперативно евакуйовувати людей.

Тим часом ліс продовжує горіти. Про це сказав "Громадському радіо" координатор гуманітарної місії "Пролісок" Євген Каплін, який перебував у селищі Смолянинове.

Вогонь пішов на села Боброве, Капітанове, Муратове, Борівське. Евакуація людей ускладнена, бо траса проходить через ліс, що горить з обох боків,
– зауважив Каплін.

Тому ж "Громадському радіо" Павло Лисянський сказав, що "деякі люди старшого віку відмовляються їхати, не хочуть покидати свої домівки". Однак голова Луганської ОДА Сергій Гайдай запевнив, що всі літні люди зі Смолянинового евакуйовані, їх розмістили у лікарнях.

Луганськ
Луганськ
Поліція буде патрулювати постраждалий регіон вночі / Фото НПУ

Football news:

Daniel Sturridge: I was Bursting with excitement when I saw the Liverpool players celebrate the championship
Southampton midfielder Schweinsteiger passed the examination before transfer to Tottenham
Jurgen Klopp: Tsimikas will fit perfectly in the Liverpool dressing room
Gradecki about the departure Bayer: Very disappointing. Let's try to win the Europa League next season
Barella about 2:1 with Bayer: We put to shame Inter's critics who doubted our unity
Tony about Pirlo at Juventus: Pogba would be the perfect gift for him. Andrea will start building the game from midfield
Solskjaer on Manchester United's victory: We reached the third semi-final of the season and now we want to reach the final