Ukraine

Восени очікують три нові види грипу

— Торік перед початком епідемії грипу робила щеплення. Чоловіка вмовити не вдалося — понадіявся на свій імунітет. Перехворіли обоє. Але я за п'ять днів уже була на ногах. Йому ж довелося ще довго вичухуватися. На фоні грипу розвинулося запалення легень, лежав у лікарні. Цього року вже разом робитимемо щеп­лення, — каже 27-річна Юлія Семенок із Кропивницького.

— Імовірність зараження грипом залежить від стану імунної системи. Однак якщо людина зробила щеплення, хворітиме вона легше й без ускладнень, — говорить вірусолог із Києва 62-річна Анна Мироненко.

Цьогоріч сезонна епідемія грипу в Україні розпочнеться в жовтні. Принесе з собою штами вірусу Мічиган, Сінгапур і Колорадо.

Хвороба може протікати із серйозними ускладненнями й навіть призвести до смерті.

На початку симптоми не відрізняються від проявів інших видів грипу. Згодом з'являються специфічні ознаки. Для Мічигану характерний головний біль, слабкість, сонливість, температура вище 38,7 градуса, сухий кашель. Штам Сінгапур проявляється через підвищення температури до 40 градусів, біль у м'язах, підвищену світлочутливість, закладеність носа й біль у горлі. Додається розлад шлунку й ріжучий біль в очах.

— На вторгнення вірусу організм реагує викидом так званих посередників запалення. Якщо цей процес протікає інтенсивно, може з'явитися набряк легенів. До того ж вірус підвищує проникність судин, унаслідок чого легені поволі насичуються кров'ю. У такому випадку людина може померти від нестачі кисню.

Грип нескладно відрізнити від інших ГРВІ.

— Він розвивається стрімко й гостро. Після того, як на людину в транспорті хтось чхнув, уже за кілька годин підвищується температура. Тоді ж виникає головний біль, озноб, ломота в суглобах. Через сильну слабкість хочеться лягти. Нежить, сухий кашель, біль у горлі можуть з'явитися лиш на другий-третій день. Інші респіраторні вірусні інфекції зазвичай дають про себе знати через закладеність носа, першіння в горлі та кашель. Температура може бути в нормі чи трохи підвищена.

Football news:

Pique on La Liga: Barca do not like to fall behind, but we have made every effort to change the situation
Pep Pro 0:1 with Southampton: city liked the Game, but it's not enough to win
Mandzukic is Interesting to Fenerbahce and Galatasaray. It is also claimed by Loco and Milan
Messi wants to finish his career at Barca. Bartomeu believes that Leo will not leave in a year
Gasperini about Atalanta: we Want to reach the Champions League and break the club's record for points in Serie A
Hames can leave Real Madrid for the Premier League for 25 million euros. A year ago, Atletico and Napoli offered 45-50 million euros for him. Real Madrid Midfielder Hames Rodriguez is likely to change clubs at the end of the season
Gattuso on Napoli: We must develop a winning mentality