Ukraine

Вступ України до НАТО можливий навіть з окупованими територіями

Вступ до НАТО країни в стані війни чи з тимчасово окупованими територіями можливий – це стосується і України. Про це під час години запитань у Twitter написав віце-прем’єр-міністр з питань європейської і євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба.

На питання користувача про те, чи можливий вступ до НАТО країни в стані війни чи з окупованими територіями, Кулеба написав «Так», повідомляє УНН.

«Вступ України в НАТО можливий навіть з тимчасово окупованими територіями», – зазначив віце-прем’єр.

Раніше міністр оборони України Андрій Загороднюк заявив, що у жовтні цього року Україна може очікувати на підвищення статусу в НАТО до партнера з розширеними можливостями, якщо темп реформ буде збережений.

Нагадаємо, 14 лютого повідомлялося, що віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба вважає, що Україна цікава НАТО, тому її приєднання до Альянсу неминуче.

Збройні сили України закінчили перший етап реформування відповідно до стандартів НАТО. Перехід на стандарти Альянсу є незворотним і передбачає чітке розмежування повноважень між органами військового управління.

У 2020 році розпочнеться впровадження перших дорожніх карт переходу українських Збройних сил на стандарти НАТО.

Відзначимо, що за стандартами НАТО в Україні створили військові полігони для тренування військовослужбовців ЗСУ. Навчальні центри укомплектували сучасними тренажерними системами імітації бойових дій. Також Кабмін затвердив медичні стандарти НАТО для армії і силовиків.

Екс-президент Петро Порошенко прогнозує, що вже у 2020 році Збройні сили України будуть повністю організовані та функціонуватимуть за стандартами Альянсу. У Генштабі заявили, що Україна може бути готова до членства в НАТО протягом 5-10 років.