Ukraine

Захворюваність на кір в Україні зменшується: статистика МОЗ

Рівень захворюваності на кір зменшується вже другий тиждень, повідомили у прес-службі Міністерства охорони здоров’я. Минулого тижня на кір захворіли 2 524 людини — 1 230 дорослих і 1 312 дітей.

За даними МОЗ, внаслідок кору померло немовля, якому було 25 днів. Загалом цього року померло вже десятеро людей, серед яких три дитини. З початку спалаху кору — 31.

«Щеплення — єдиний надійний захист від кору, особливо якщо у вашому регіоні зафіксовано спалах захворюваності», — нагадують у міністерстві.

З початку року на кір в Україні захворіло понад 26 тис. людей — близько 11,8 тис. дорослих і 14,7 тис. дітей. Найбільше — у Львівській, Вінницькій, Рівненській, Хмельницькій областях і Києві.

На Харківщині лікарі визначають епідемічну ситуацію з кору як неблагополучну, а рівень захворюваності — як високий. Проте, за останніми даними Харківського обласного лабораторного центру, за тиждень кількість випадків зменшилась на 22,1%. Зареєстровано 113 хворих, третина з яких — діти. У Харкові — 62 випадки, у Харківському районі — 12, у Валківському та Первомайському — по 10,  у Чугуївському — п’ять, у Нововодолазькому — чотири, у Зміївському та Шевченківському — по два, у Люботині, Дергачівському,  Красноградському, Краснокутському, Коломацькому і Куп’янському районах — по одному.

«З початку року станом на 27 лютого зареєстровано 892 хворих. Переважна більшість захворілих — дорослі (610 осіб), питома вага дітей — 31,6% (282 особи)», — наводять дані в лабораторному центрі.

За інформацією МОЗ, наразі всі регіони забезпечені вакцинами КПК (проти кору, паротиту і краснухи) виробництва Бельгії та США: станом на 28 лютого в Україні було 1 259 232 дози.

26 лютого в Нововодолазькому районі Харківщини через кір запровадили карантинний режим. Захворіла дитина, яка брала участь у пісенному конкурсі та спілкувалась у цей час маже із сотнею людей. Обмежувальні заходи запровадили, аби запобігти розповсюдженню інфекції.

Football news:

Maurizio Sarri: One day, Higuain needs to be pampered, the other-nailed to the wall
Captain Huesca's armbands-a textbook on the history and geography of Spain
Barcelona denied organizing attacks on its players in social networks
Rangnick will combine work of the head coach and technical Director in Milan
Veron-Messi: If you want to come to Estudiantes, the ten is yours!
World champion-1970 Tostao: Only a hybrid of Ronaldo and Messi can be compared to Pele
Diego Simeone: real get more penalties because of VAR, because they attack more