Ukraine

Зеленський готовий підтримати програму з трансплантації органів

Зеленський готовий підтримати програму з трансплантації органів
Програму з трансплантації органів можуть створити за два роки. Фото: REUTERS

Президент Володимир Зеленський запропонував створити в Україні програму з трансплантації органів за два роки.

"Ця програма, про трансплантацію, я готовий... Давайте зробимо це. Саме візьмемо цю програму, я зрозумів, які кошти - 3-4 мільярди. Ми зробимо все, щоб знайти ці кошти. І просто якщо ви говорите і це можливо зробити за два роки, побудувати в Україні - давайте зосередимося саме на цій програмі і щось сьогодні зробимо", сказав Зеленський на зустрічі з представниками бізнесу Волинської області, пише Zn.ua.

Екс-заступник голови МОЗ Михайло Загрійчук заявив Зеленському, що Україні потрібна система трансплантації органів, яка дозволить робити трансплантації громадянам і не відправляти їх за кордон, на що зараз витрачається 1,2 млрд грн, яких достатньо для лікування 400 осіб, при реальній потребі в 10 тисяч.

"Що таке система - це не точкові трансплантації, а існування всіх видів по всій країні. І задоволення потреби. Ми не знаємо, орієнтовно навіть, скільки людей потребують", сказав Загрійчук.

У грудні 2019 року Верховна Рада ухвалила, а президент підписав закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, що регулюють питання трансплантації анатомічних матеріалів людині" (418-IX).

Документ регулює питання трансплантації анатомічних матеріалів людині, гармонізує національне законодавство з міжнародними актами та автоматизує процеси завдяки поступовому запровадженню Єдиної державної інформаційної системи трансплантації органів і тканин.

Зараз ви читаєте новину «Зеленський готовий підтримати програму з трансплантації органів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Football news:

The Bayern coach who destroyed Barca. He was on Lev's staff at 7:1 in Brazil
Barcelona offered Pochettino a 1+1 contract. The club is in contact with Allegri and Henri
Call me Neptune. Ronaldo dived to a depth of 14 meters
Abidal may be dismissed from Barca after Setien. He supports the coach even after 2:8 from Bayern
The city has finally raised a star of its own. Pep calls foden the main talent of his life and is looking for an optimal position for Him
Emre belezoglu finished his career at the age of 39
Barcelona has spent almost a billion euros on transfers over 5 years. That's who the money went to