Ukraine

​Зеленський пообіцяв директорці МВФ незалежного голову НБУ

Президент Володимир Зеленський ввечері 14 липня поспілкувався телефоном з директоркою-розпорядницею Міжнародного валютного фонду Крісталіною Георгієвою.

На сайті Офісу президента сказано, що розмова стосувалася призначення нового голови Національного банку. Попередній - Яків Смолій - недавно звільнився через політичний тиск.

Зеленський розказав Георгієвій, що уже має короткий список кандидатів на посаду голови НБУ і остаточно визначиться до кінця тижня. "Це буде незалежний технократ, який продовжуватиме незалежний курс Нацбанку. Всі рішення я ухвалюю тільки в інтересах народу України", - сказав президент.

Цей кандидат буде професійним і чесним спеціалістом з бездоганною репутацією, пообіцяв Зеленський.

Президент сказав Георгієвій, що Україна хоче продовжувати роботу з МВФ і високо цінує "всебічну підтримку, яку надає МВФ у цей складний для нашої країни період".

При цьому він наполягає, що НБУ разом з урядом повинен вести таку політику, яка б сприяла економічному зростанню та відновленню банківського кредитування в Україні. "Дискусії про діяльність Національного банку України повинні бути позбавлені політичного забарвлення, яке може мати негативний вплив на інституційну спроможність і незалежність регулятора", - сказав Зеленський.

На сайті МВФ також є комюніке про розмову Георгієвої з Зеленським. В ньому сказано, що директорка Фонду закликала Україну зберегти незалежність Нацбанку.

"Реформа НБУ та її результати за останні п’ять років є історією цілковитого успіху для України. Незалежний центральний банк допомагає макроекономічній стабільності, підтримує довіру інвесторів та захищає фінансову систему", - сказала керівниця МВФ.

Вона вважає, що збереження незалежності НБУ відповідає інтересам України. "Я закликала Президента Зеленського дотримуватися обґрунтованої грошово-кредитної та фінансової політики – вони є ключовими для посилення інвестицій, а також інклюзивного зростання", - сказала Георгієва.

Нагадаємо, раніше президент України скаржився, що через сильну гривню українські підприємства "недоотримали мільйони і закрилися".

Яків Смолій в інтерв'ю LB.ua казав, що такі розмови є непрофесійними, бо курс формується попитом і пропозицією валюти, а не Національним банком. "Вони заклали курс 30, а ми «штучно тримаємо 26». Так, а чого ви 30 заклали? Закладіть 40. Чим це обґрунтовано?" - говорив Смолій.

Football news:

The head of the Belarusian Tribune was detained in Minsk. Max, we're with you
Karl-Heinz Rummenigge: FIFA is seriously thinking about awarding the Golden ball. I want Lewandowski to win
One Barca player among those starting the pre-season has contracted a coronavirus
Malinovsky settled in Italy: after the quarantine, he scored against Lazio and Juve, ahead of Mertens, Higuain and De Ligt in the ranking of the best players in Serie A
City are ready to give Coulibaly a 5-year contract with a salary of 10 million euros. Napoli wants 80 million for him^. Manchester City are working on the transfer of defender Kalidou Coulibaly from Napoli
PSG have a lot of injuries before the Champions League (even Tuchel!). Kerer broke his ear, but Mbappe is recovering furiously
Manchester City can join the fight for Tiago. Liverpool are still Interested in the player