Ukraine

Зима близько: чим шкідливе переведення годинників та коли Україна відмовиться від цього (Відео)

Сон
Сон bettersleep.org

В асоціації медицини і сну назвали ідеальний час, коли треба лягати спати і коли треба вставати

Ще ближче до зими. Цими вихідними Україна переведе стрілки годинників на годину назад. Літній час зміниться на зимовий традиційно в ніч проти неділі о 4 ранку. Однак це суттєво погіршує здоров'я людей, говорять лікарі. Від цього вже відмовилися низка європейських країн. України серед них немає. Ми переходимо на зимовий час уже цієї неділі, в яку ще й відбудуться вибори. Чим шкідливе переведення стрілок та коли Україна відмовиться від цього – знають журналісти "5 каналу".

Марина переводитиме стрілки годинника цього року вже в 23 раз. Працює в офісі в центрі столиці, однак мешкає на околиці. Через затори часто запізнюється на роботу. З переведенням годинника хвилюватися за це починає сильніше. Постійно думає, що проспить. Розповідає, на фоні хвилювання, страждає і продуктивність праці.

"Переведення стрілок годинника впливає на моє наприклад хвилювання, на те що в тебе занепокоєння, в тебе стрес, ти не висипаєшся, тому що я хвилююсь аби не проспати. Виникає навіть якась апатія свого роду, так само бажання якесь залишитися вдома, може нічого не хотітися", – каже Марина Войтенко, прибічниця ідеї щодо відмови від переведення годинника.

Ми переводимо годинник з 1981 року. Започаткували це за часів Радянського Союзу, задля економії енергії. СРСР розвалився, а звичка намагатися заощадити у такий спосіб залишилася.

Але з моменту, коли Україна вперше посунула час, ритм життя повністю змінився. У СРСР люди прокидалися, рушали на роботу і поверталися з неї за одним і тим самим графіком. Відтак піки споживання енергії були чіткими, і їх справді можна було контролювати. Нині інші часи. Та й економії немає, стверджує академік Ярослав Яцків.

"Це було 30-40 років тому. Була економія електроенергії за рахунок максимального використання світлої доби. Зараз ми живемо в іншу епоху, тут вже інші методи розповсюдження енергії та її споживання. Ми вивчали це питання, ніякої економії електроенергії від переводу стрілок або як вірніше сказати запровадження літнього часу – немає", – каже директор головної астрономічної обсерваторії НАН України Ярослав Яцків.

Любителі поспати мали б зрадіти зайвій годині відпочинку, однак у Центрі сну наголошують: пересип небезпечний, так само як і недосипання. Для повноцінного відпочинку здоровій людині необхідно 8 годин сну. А біологічно перехід на зимовий та літній час – це невиправдані ризики для здоров'я, особливо для тих, хто має хронічні хвороби, проблеми із серцем та діабет. Аби зменшити ці ризики, лікарі радять дотримуватися оптимального часу для засинання.

"Золотий стандарт на сьогоднішній день - в 22.00 лягаємо, в 6.00 встаємо. Виробляється золотий гормон мелатонін, який несе відповідальність за імунітет, який нам зараз дуже важливий, за нормалізацію тиску, за похудання, за нормальний тиск, за цукор, за оптимізм, за таланти, за спокій, за мудрість, за сексуальність – це все повноцінна ніч", – розповідає секрети здорового сну президент української асоціації медицини та сну Юрій Погорецький.

Спробу зупинити зміну часу зробив перший заступник голови Верховної Ради - Руслан Стефанчук. Він зареєстрував відповідний законопроєкт. Але в неділю ми точно переведемо стрілки, бо депутати цей документ ще не розглядали. А от в Євросоюзі від сезонної зміни часу вирішили відмовитися у березні 2021 року, тоді там востаннє синхронно покрутять годинники. За яким часом жити літнім, чи так званим зимовим, кожна європейська країна вирішуватиме сама. 

Катерина Ментус, Микола Довгий, "5 канал"

Football news:

Goodbye, Dad Buba Diop. Thanks to you, I lived the most memorable tournament of my childhood
Nuno about 2:1 with Arsenal: We played amazing, very proud. Jimenez recovered
Arsenal scored 13 points in 10 opening matches - the worst result in 39 years
West Brom can be bought by us investors. The Chinese owner of the club wants 150 million pounds
Lampard on Mourinho's words about ponies: You have Kane, Son, bale and alli. We are all fighting to win the Premier League
Mourinho on winning the Premier League: Tottenham are not in the race, because we are not a horse, but a pony
Laurent Blanc: I will return to football, but in children's. Now coaches are being asked to increase the cost of players, I don't like it