Ukraine

Зловживала владою - звільнили першу жінку, яка очолювала уряд

Зловживала владою - звільнили першу жінку, яка очолювала уряд
Першу в історії жінку прем'єр міністра визнали винною у зловживанні владою Фото: wikipedia.org

Першою в історії жінкою прем'єр-міністром стала Сірімаво Бандаранаїке. Її обрали головою уряду Шрі-Ланки 20 липня 1960 року.

Політик проводила прогресивні економічні реформи та розвивала шкільну освіту. Під її керівництвом у 1972-му прийняли нову Конституціяю, за якою Шрі-Ланка ставала незалежною державою у складі Британської співдружності націй. Домоглася виведення усіх британських військових з країни.

Незважаючи на позитивні досягнення її правління, країна сильно постраждала від нафтової кризи. Сірімаву звинуватили у незаконному збагаченні через націоналізацію іноземних нафтових компаній. Жінка справді жила у розкоші, що не відповідало матеріальному становищу народу острова.

У 1980-му Верховний суд Цейлону визнав її винною у зловживанні владою. Жінку позбавили депутатського мандату й права займатися політичною діяльністю на 7 років. За 6 років її реабілітували. У 1994-му знову очолила уряд країни. У прем'єрському кріслі протрималась до 2000-го. Таким чином вона стала не лише першою жінкою прем'єр-міністром, а й настарішим у світі жінкою-політиком.

64-річна Мейра Кумар очолила парламент Індії. Вона належить до найнижчої касти недоторканих, або далітів.

Мейра є членом правлячої партії "Індійський національний конгрес". Упродовж багатьох років працювала в міністерстві закордонних справ, а також послом Індії за кордоном.

— Аби досягти всього цього, мені довелося працювати значно більше за людей благородного походження. — каже Мейра.

До недоторканих належать найбідніші громадяни. Зазвичай вони виконують брудну роботу, працюють прачками й прибиральниками. Згідно з індуїстським ученням, їх не пускають до храмів і не дозволяють користуватися певними громадськими місцями й послугами.

Зараз ви читаєте новину «Зловживала владою - звільнили першу жінку, яка очолювала уряд». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Football news:

Josep Bartomeu: Setien is doing a great job. We have full confidence in him
Pique on La Liga: Barca do not like to fall behind, but we have made every effort to change the situation
Pep Pro 0:1 with Southampton: city liked the Game, but it's not enough to win
Mandzukic is Interesting to Fenerbahce and Galatasaray. It is also claimed by Loco and Milan
Messi wants to finish his career at Barca. Bartomeu believes that Leo will not leave in a year
Gasperini about Atalanta: we Want to reach the Champions League and break the club's record for points in Serie A
Hames can leave Real Madrid for the Premier League for 25 million euros. A year ago, Atletico and Napoli offered 45-50 million euros for him. Real Madrid Midfielder Hames Rodriguez is likely to change clubs at the end of the season