Ukraine

Зменшення податків, підтримка медицини та вінничан. У мерії представили антикризовий план

Зменшення податків, підтримка медицини та вінничан. У мерії представили антикризовий план

На позачерговому засіданні виконкому міськради, 19 травня, міський голова Сергій Моргунов презентував антикризову програму підтримки громади. Чиновник пояснив, що у ході онлайн-зустрічей з радою підприємців, громадськими організаціями вони визначили три сегменти цієї програми: охорона здоров’я, соціальний напрямок та економіка. 

— Ми повинні захистити медичних працівників, продовжити ті програми, які в нас були раніше започатковані. Соціальний захист від територіальної громади міста Вінниці отримають ті вінничани, які цю допомогу справді потребують. Водночас, ми маємо лікувати економіку, яка зупинилася. Бо якщо цього не робити, то загрози будуть ще більші, — коротко сказав Сергій Моргунов на початку розповіді.

Повністю його доповідь можна переглянути у відео. Далі в тексті — найцікавіші тези.

Охорона здоров’я

— Нам потрібно підготуватися до другої хвилі пандемії. Тому ми пропонуємо створити тримісячний запас засобів індивідуального захисту. У ньому має бути необхідна кількість засобів захисту для медиків, дезінфектори та інші витратні матеріали, медикаменти. Причому не тільки ті, якими лікують під час коронавірусу, а й від інших хвороб, — говорив Моргунов.

У антикризовій програмі йдеться, що на лікарні продовжать закуповувати апарати ШВЛ, а також хочуть сформувати кадровий резерв і запастися ліжками з усією інфраструктурою та витратними матеріалами, якщо буде сплеск захворюваності.

— Крім того, ми будемо купувати апарати ШВЛ. Ми очікуємо зараз ще на 10 ШВЛ і продовжимо таку роботу не тільки для базових лікарень, а й інших медзакладів міста. Водночас, будемо закуповувати обладнання, аби збільшити кількість ПЛР-тестувань, — говорив міський голова.

До того ж, в мерії пропонують підсилити ще одну муніципальну програму — «Стоп Грип», яка діє з 2015 року і передбачає масову вакцинацію від грипу. На неї хочуть збільшити фінансування на 40%, щоб закупити більше вакцин, швидких тестів та медикаментів.

Соцзахист

— Епідемія — це серйозне потрясіння для міста. Але місто — це в першу чергу не дороги, а вінничани. Багатьом родинам складно переживати карантин, бо вони не можуть працювати, не можуть отримувати зарплатню. Тому ми зобов’язані підтримувати тих, кому зараз ця допомога потрібна. Перший крок — запровадження муніципальної доплати. Це 300 і 500 гривень щомісяця, — говорив Моргунов.

На слайді було вказано, що таку виплату почнуть нараховувати з квітня по грудень 2020 року, але в прес-службі міськради уточнили — у презентації помилка, виплати пропонують нараховувати з липня 2020 року.

Економіка

Підтримка бізнесу є найбільшим блоком антикризової програми. Бо через те, що в усій країні запроваджений карантин, економіка України зупинилася. Вона зможе «прокинутися» не більше, ніж на 70-90%, за прогнозами різних експертів. 

— Тому ми на місцевому рівні пропонуємо лікувати економіку — це пакет антикризових заходів, якими ми підтримаємо самих підприємців. Для їх напрацювання залучали раду підприємців при міському голові, економістів, громадські організації, — зазначив Моргунов.

Усі пропозиції, озвучені міським головою, спрямовані на зменшення податкового навантаження для підприємців. Так, протягом квітня-травня хочуть встановити нульову ставку єдиного податку для підприємців 1-ої та 2-ої групи.

Ще одна пропозиція — звільнити ФОПів та юридичних осіб від плати за землю та від податку на об’єкти нежитлової нерухомості за один місяць — березень 2020 року.

Також чиновник пропонує звільнити бізнес від сплати за користування нерухомим комунальним майном за два місяці — квітень-травень 2020 року.

— Це, за нашими підрахунками, полегшить податкове навантаження для 3000 підприємців, — говорив міський голова.

Окрім того, мер Вінниці пропонує звільнити від нарахування та сплати за договорами про встановлення земельного сервітуту (на березень-квітень), що зачепить більше 300 бізнесменів. А ще розширити муніципальну програму підтримки бізнесу, де малому і середньому бізнесу давали компенсацію відсотків за залученими кредитами.

— Учасники програми зможуть отримати компенсацію 50% від сплачених податків (ПДФО або ЄП). Тривалість виплат — квітень - грудень 2020 року. І ми передбачаємо в бюджеті на ці заходи близько 5 мільйонів гривень, — говорив Сергій Моргунов.

А ще пропонують запровадити часткову компенсацію витрат роботодавців на ЄСВ за новостворені робочі місця: це стосується підприємців, які до 31 березня не скорочували робочі місця, а з квітня будуть створювати додаткові робочі місця. 

— Ми будемо компенсувати такому підприємству 1039 гривень за кожну найняту людину. Важливий фактор — аби не було заборгованості за ЄСВ, а зарплата працівника — не менше мінімальної в Україні, — говорив міський голова. І така програма буде розрахована на квітень-грудень 2020 року.

Сергій Моргунов зазначив, що ці заходи, по суті, все, що вони можуть зробити для бізнесу на місцевому рівні. Зробити підтримку більшою можуть лише рішенням уряду та парламенту. І відповідні пропозиції вінницька мерія вже надіслала на розгляд Кабміну.

— Програма антикризових заходів, вважаю, що враховує найбільш кризові питання. В подальшому ми будемо її переглядати і доповнювати. А для нас настає саме той період, щоб вся громада згуртувалася і достойно пройшла усі виклики та загрози, які нас спіткала пандемія коронавірусу та карантинні обмеження, — сказав наостанок міський голова.

Виконком міської ради затвердив антикризову програму. І тепер її мають ухвалити депутати на сесії, яка відбудеться 22 травня.

До Вінниці, нагадаємо, приєднають ще шість селищ

Як під час карантину доїхати з Вінниці у інше місто і скільки це коштує?

Карантин і його наслідки: у Вінниці зареєструвалося 3,5 тисячі безробітних

«Про нас ніхто не подумав»: у Вінниці провели акцію на підтримку культури

Football news:

Undress and have dinner with us. Karembeu about how the players of Real Madrid joked Casillas
Hakimi moved from Real Madrid to Inter
Icardi on leaving Inter: PSG-a step forward. I want to win trophies
Giress about the Best-2019 award: Mane should have been ahead of Messi
Lovestory Totti and Ilari Blasi: he dedicated goals to her in the Derby, she dissuaded him from moving to Real Madrid (and had a row with Spalletti)
Eric Djemba-Djemba: Pogba and Brunu would have sat in the reserves under Scholes and Keane
Klopp on the championship: I would never compare myself to Dalgliesh and Shankly