Albania

12 herë “mbret” i Suedisë, Ibra: Nuk tërhiqem dot, luaj deri 50 vjeç

Zlatan Ibrahimovic po kalon një rini të dytë te Milani. Kuqezinjtë janë përmirësuar shumë prej momentit që 39-vjeçari suedez nisi aventurën e dytë në Milanello.

Rezultate pozitive, vendi i parë në Serie A për ekipin e Piolit, teksa bomberi suedez kryeson renditjen e golashënuesve më të mirë me 10 gola të realizuar në 6 ndeshje.

Së fundmi ka marrë vlerësimin e radhës nga vendlindja. Ibrahimovic është zgjedhur futbollisti më i mirë suedez i vitit, duke fituar këtë çmim për herë të 12-të në karrierë.

Do të vazhdoj të luaj futboll deri në momentin që në stadiume të rikthehen tifozët. Nuk mund ta mbyll karrierën time para tribunave të boshatisura.

Jam 39 vjeç dhe fitova ‘Topin e Artë’ të Suedisë. Synimi im është ta fitoj këtë trofe edhe në moshën 50-vjeçare“, deklaron kampioni dhe lideri i Milanit.

Football news:

Solskjaer on 3-2 with Liverpool: Manchester United won on their own terms. It's a good feeling
Hames scored 10 (3+7) points in Everton's home matches. Away - 0
Suarez scored his 12th goal of the La Liga season. Messi has 11
Miller on the Manchester United defeat: Devastated. There is no second chance in knockout football
Game of Thrones actor on Liverpool: Manchester United would have been destroyed a year ago. Huge progress
Ricard Puig: It's a pretty tough season, I'm not used to playing so little. Scoring with a header is something unreal
Khabib: I am preparing for my debut in big football. I am a free agent