Albania

34 viktima dhe 193 raste të reja me COVID në vendin tonë

Nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë se në 245 orët e fundit janë kryer 1 192 teste të dyshuara për Kovid dhe prej tyre 193 raste kanë rezultuar pozitivë. Në 24 orët e fundit kanë humbur jetën me virusin edhe 34 pacientë të tjerë, ndërsa janë shëruar 1 014 persona. Deri tani në vendin tonë që nga fillimi i pandemisë janë kryer 670 333 testime për Kovid dhe prej tyre 142 034 persona janë prekur nga virusi. Prej tyre 117 794 e kanë fituar betejën me virusin, ndërsa 4 262 kanë ndërruar jetë. Numri i rasteve aktive në vend me virusin është 19 978.

Football news:

Mikel Arteta: Arsenal were more dominant in the 2nd half, but were not good enough in the 1st
Sulscher reached the final of the European Cup for the first time as a coach. He won the Champions League final with Manchester United as a player
Arsenal did not reach any finals in a season for the first time since 2016
Emery is the first coach with 5 finals in one European Cup tournament
Villarreal will play in the final of the European Cup for the first time
Manchester United lost for the first time in 8 matches. There were 6 wins and a draw
Manchester United reached the final for the first time under Solskjaer