Albania

400 kilogramë kokainë e sekuestruar/ Braçe: Sukses, autoritetet italiane dhe amerikane partnerë të pazëvendësueshëm në këtë betejë

TIRANË, 17 maj/ATSH/ Zëvendëskryeministri Erion Braçe e ka cilësuar një sukses operacionin për sekuestrimin e 400 kilogramëve kokainë në Lipjan të Kosovës.

“400 kilogramë kokainë e sekuestruar, sukses. Një bravo e madhe për shqiptarë, italianë e amerikanë, policitë e Shqipërisë e Kosovës, prokuroritë speciale të Shqipërisë, SPAK, të Kosovës”, deklaroi Braçe.

Sipas tij, autoritetet italiane dhe amerikane të përfshira në betejën kundër kokainës dhe grupeve kriminale shqiptare të përfshira në trafikun e kokainës janë partnerë të vyer e të pazëvendësueshëm në këtë betejë.

“Koordinimi, gjurmimi, mbikëqyrja, dorëzimi i kontrolluar dhe goditja e të përfshirëve në këtë trafik, një sukses”, tha ai.

Në bazë të nenit 4 të ligjit ”Për funksionimin e Agjencisë Telegrafike Shqiptare”, ndalohet kopjimi, riprodhimi dhe publikimi i informacionit pa cituar burimin e tij.

Football news:

Smertin recalls Euro 2004: he almost fought in the joints, defended against the young Cristiano and understood the excitement of the Bridge
Gareth Southgate: We shouldn't be football snobs. In matches with top teams, diversity is important
Leonid Slutsky: I am still sure that the Finnish national team is the outsider of our group. They were very lucky against Denmark
I'm not a racist! Arnautovic apologized for insulting the players of the national team of North Macedonia
Gary Lineker: Mbappe is a world-class star, he will replace Ronaldo, but not Messi. Leo does things that others are not capable of
The Spanish fan has been going to the matches of the national team since 1979. He came to the Euro with the famous drum (he could have lost it during the lockdown)
Ronaldo removed the sponsored Coca-Cola at a press conference. Cristiano is strongly against sugar - does not even advertise it