Albania

Ademi e dërgon Dinamon e Zagrebit në gjysmëfinale

Shqiptarët Arijan Ademi dhe Lirim Kastrati, u paraqitën standardë për Dinamon e Zagrebit dhe e eliminuan ekipin e Slaven Belupos. 

Sot, Arian Ademi ishte shënuesi i golit të dytë, me të cilin vulosi fitoren e Dinamos me rezultat 2:0 ndaj Slaven Belupos, duke u kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Kroacisë.

Me këtë, Ademi dhe Kastrati do të kenë mundësinë të luftojnë për kurorën e dyfishtë në Kroaci, për të mos harruar që Dinamo është në 1/8 e finales së Europa League në futboll.

Petkoviç shënon nga penalltia në minutën e 70-të dhe Ademi në atë të 78-tën. Ademi u largua nga fusha në minutën e 81-të dhe Kastrati luajti tërë takimin.

Football news:

Alexander Golovin: I enjoy giving such programs. This is my job
West Brom have scored 8 goals in their last 2 matches. For the previous 10 games, only 6 goals were scored
VAR did not count West Brom's goal for offside. Although the author of the goal was probably in the right position
Chilwell on the match against Porto: We only did half the work. Chelsea should not be relaxed
Conceição on Chelsea: Porto have a tough task ahead of them, but we came here to solve it
Presnel Kimpembe: It will be a huge achievement to knock out Bayern, because they is the best team in Europe
Mauricio Pochettino: Bayern are the best club in the world at the moment. Anything can happen