Albania

Ademi shënon në kualifikimin e Dinamo Zagrebit

Arijan Ademi ka shënuar gol në çerekfinale të Kupës së Kroacisë.

Dinamo Zagrebi të mërkurën në mbrëmje në stadiumin “Maksimir”, mposhti Slaven Belupon 2:0 dhe u kualifikua në gjysmëfinale të garës.

Bruno Petkoviqi e shënoi golin e parë në ndeshje në minutën e 70, ndërsa tetë minuta më vonë, Ademi realizoi vet për ta vulosur çështjen e fituesit.

Në fitoren e kampionit në fuqi të Kroacisë, Dinamos, kontribut dha edhe reprezentuesi i Kosovës, Lirim Kastrati.

Kastrati luajti në tërë ndeshjen, ndërsa reprezentuesi i Maqedonisë së Veriut, Ademi, u zëvendësua nëntë minuta para fundit.

Football news:

Kane became the record holder for the most goals in the Premier League for players without a title, beating Fowler
Ancelotti's 2-2 win over Tottenham: One of Everton's best home games. The fate of entering the European Cup will be decided in the last game
Mourinho on Pogba's words about him: I don't care what he says. Not Interesting
Mourinho on Everton penalty: No comment. Having experience, I just laugh at such moments
Kane came out on the 7th place in the list of the best scorers of the Premier League. He has 164 goals
Yaya Toure sent Guardiola a letter of apology: I am waiting for a very long time for a response
Marcelino on the Spanish Cup: You can't win against Barca without suffering. They are used to winning finals