Albania

Aheng në mes të pandemisë: Policia greke përplaset me 30 romë, gjatë përleshjes plagosen disa policë

Ditën e sotme në Minidi të Greqisë u regjistrua një ngjarje e rëndë, me protagonistë oficerë grekë të policisë dhe qytetarëve romë.

Patrulla e policisë ishte njoftuar se diku në Minidi kishte zhurmë të madhe. Kur patrulla shkoi në vendngjarje, vuri re se aty kishte muzike e kercime.

Kur policët i kanë kërkuar pronarit të shtëpisë që të dalë jashtë sepse do e shoqëronin, 30 romë të zemëruar kanë nisur të shtënë me sende të rastit mbi makinën e policisë dhe mbi oficerët grekë.

Si rezultat, dy oficerë policie u plagosën dhe njërit i duheshin katër qepje në krah. Turma e zemëruar theu xhamat e makinës së patrullës.

Ndihmë më e madhe u thirr menjëherë dhe oficerët e policisë që shkuan në zonë arrestuan katër persona.

Përpos arrestimeve për thyerje të qetësisë publike, qytetarëve romë iu vendos edhe një gjobë prej 3000 euro, për shkak të thyerjes së rregullave të koronavirusit.

Football news:

Brugge forward Dennis on goal for Zenit: I said that I only score grandees, but it was a joke
PSG defender Kimpembe Pro 1:2 with Manchester United: We can only blame ourselves
Lopetegui Pro 0:0 with Chelsea: Sevilla showed a good team game
Rashford on victory over PSG: Manchester United now have a strong position in the group
Nagelsmann victory over Istanbul: Not fully satisfied with the game Leipzig was fatigue, not the most effective pressure
Goalkeeper Brugge Croat about 2:1 with Zenit: We proved that we should not be considered outsiders of the group
Manchester United won again in Paris with a late Rashford goal. An unexpected hero - a 22-year-old reservist who has not been on the field since December 2019