Albania

Arrestohet një 55 vjeçar nga Gostivari, sulmoi një person në kazino

Në orët e mëngjesit të ditës së sotme (27-janar) në rrugën “151” në Gostivar, pjesëtaret e policisë të SPB Tetovë-Departamenti i Punëve të Brendshme Gostivar, e kanë privuar nga liria 55-vjeçarin Z.A. nga Gostivari, i cili gjysmë ore më herët në një kazino në rrugën “Borçe Jovanovski” në Gostivar e ka sulmuar me mjet të mprehtë personin S.A. (33) nga Debreshi i Gostivarit.
I njëjti është ndaluar në Stacionin Policor- Gostivar dhe pasi çështja të sqarohet dhe dokumentohet plotësisht, do të përgatitet parashtresë adekuate.

Football news:

New realities of European football: clubs discuss banning transfers within the Champions League and reducing the top leagues for the sake of entertainment
Laporta is set to sign Alaba and Aguero to Barca. He has already been in contact with the players' agents
Hazard and Ramos can play against Elche. Real Madrid trust the Belgian, despite injuries
Edegor on moving to Real Madrid at 16: Madness. I didn't understand it then, because I was still a child
Wijnaldum on the contract: No news. The most important thing right now is the Liverpool game, not my situation
Javier Tebas: Ronaldo's departure from Real Madrid is the club's decision. This affected La Liga, but the financial impact was minimal
Man City want to sign Holand, not Mbappe. The reason is the Frenchman's salary requirements