Gazetarja Klodiana Lala e ftuar në emisionin ‘’Real Story’’ të Sokol Ballës në News24 ka dhënë detaje mbi Everest Çakën, viktimën e atentatit në Elbasan,

Lala thotë se një herë Çaka ia ka hedhur drejtësisë pasi akuzohej për vrasje, teksa ka jetuar jashtë shtetit, në Belgjikë.

Ajo thotë se aty Çaka ka qenë i përfshirë në trafikun e drogërave të forta. Po ashtu zbulohet se Çaka u vra me breshëri automatiku.

‘’Rezulton të jetë qëlluar me breshëri teksa udhëtonte me bashkëshorten Silvana Çaka, që është plagosur nga automatiku. Në 21 prill para zgjedhjeve Elbasani u trondit nga vrasja e Pjerin Xhuvanit.

Kush është Everest Çaka?

Ia ka hedhur drejtësisë për një rast, erzulton të ketë jetuar në Belgjikë. Ka qenë i përfshirë në trafik dore. Është djali i tezes së Arjan Spahiut, i njohur si ‘’Arjani i vogë’’, ngeli viktimë në nëntor të 2020 nga 8 plumba. Personazh me dritë-hije të forta në fushën e krimit.

Më herët, Everest Çakës i është vrarë edhe vëllai në Spanjë.’’- tha Lala.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb