Albania

Balotelli gati të largohet nga Europa

Mario Balotelli mund të përfundojë në Brazil.

“La Gazzetta dello Sport” shkruan se menaxheri i njohuri  shumë yjeve të futbollit Mino Raiola po punon për të transferuar ish-sulmuesin e Interit, Milanit, Mançester Sitit dhe Liverpulit në Brazil.

Tre klubet e njohura të futbollit brazilian: Flamengo, Botafogo dhe Vasko De Gama kanë shprehur interes për “Super Marion”.

Baloteli ka realizuar  5 gola në 19 ndeshje këtë sezon me Breshian, një shifër larg pritshmërive të drejtuesve të klubit dhe tifozëve.

MEDIAL.mk

Football news:

Ex-Moscow midfielder Krunich: In Europe, everything looks beautiful, but this is not quite true. There is no soul there, but Russia has one
Kiknadze says that he is a club. But the club is a team, and the rest is transient. Boris Ignatiev about the CEO of Loco
Inter is ready to sell Icardi to PSG for 55-60 million euros. In Paris, he is offered a salary of 10 million a year
Leipzig completely annihilated Mainz
Barcelona are Interested in 18-year-old midfielder Herta Samardzic
Mainz on Werner's hat-trick: Klopp, can you finally take him in?
La Liga can resume on June 11 with a match between Sevilla and Betis