Albania

Barcelona kualifikohet në finale

Barcelona e përmbysjeve, kualifikohet n’finale.

Barcelona është finalisti i parë në Copa del Rey.

Katalunasit, që kishin humbur 2-0 sfidën e parë nga Sevilla, luftuan për përmbysjen historike dhe kualifikimin që nga minuta e parë, dhe në fund e arritën.

Natyrisht, heroi i kësaj nate mund të konsiderohet Gerrard Pique, pasi në minutën e 94’, kur rezultati ishte 1-0 me golin e Ousmane Dembele, kapiteni i Barcelonës doli në skenë duke shënuar golin për 2-0, të barazimit në këtë eliminatore, për ta dërguar sfidën në vazhdime.

Pak para golit për 2-0, Sevilla mbeti me një lojtar më pak, Fernando u përjashtua me të kuq.

Këtë e shfrytëzuan shumë mirë vendasit në minutën e 95’, përmes Martin Braithëaite, gjetën golin për 3-0 dhe pas 120 minutave lojë, arritën të kualifikohen në finale.

Heroi i kësaj nate mund të konsiderohet edhe Andre ter Stegen, që në minutën e 73’, priti penalltinë e Lucas Ocampos.

Barça e arriti përmbysjen e madhe dhe tani do të presë në finale fituesin që do të dali nga dueli Levante vs Athletic Bilbao.

Football news:

Real Madrid put together a killing center - Modric-Casemiro-Kroos-for just 60 million euros. Even Luka Jovic was worth more
Zidane on 0:0 with Liverpool: We rode the storm and can be proud of our performance
2 Premier League clubs will play in the semi-finals of the Champions League for the 2nd time in 3 seasons
Zinedine Zidane: There are many masters at Real Madrid, but most of all I like the character of the guys
Emre Can: We played against probably the best team in the world. We can be proud of ourselves
Pep broke the curse of the Champions League: he took City to the semi-finals for the first time in five years. Only 4 players remained at the club from the last (and first) time for the club
Jurgen Klopp: Liverpool gave Real Madrid a bad feeling. We played well, but did not score