Albania

Berisha: Maradona ishte supermeni i futbollit. I përgjigjet sekretari i PD: E mo se një komunist ishte, lolo i Fidel Kastros

“Diego Maradona, supermeni i futbollit te botes mbylli syte per te mbetur i gjalle ne memorien e kohrave pergjithmone! RIP! Sb”

Kështu shkruan Sali Berisha, që iu është bashkuar atyre që kanë reaguar për vdekjen e një prej futbollistëve më të mëdhenj në botë.

Por, sekretari për çështjet ligjore në PD, Çlirim Gjata, thotë se Maradona është komunist, ndaj s’duhet të merremi me të.

“Këto ditë, nga njerzit që kam njohur, u ndanë nga jeta për shkak të covid-19 dy mjekë dhe një pedagoge. Media po çahet për humbjen e Maradonës. Në djall Maradona! Po na ikin të njohurit, miq e të afërm dy hapa larg nesh.

E kush ishte Maradona?! Një futbollist i shquar për 10 vjet e më pas një i llastuar për 30 vite. Sa herë kishte nevojë për para, shkonte te komunistët në Kubë dhe bënte lolon e Fidel Kastros”, shkruan Gjata.

Nuk e dimë nëse ai e ka me Berishën, se dhe ky i fundit ka qenë komunist.

Football news:

Pep Guardiola: Tuchel is an exceptional coach. I am sure he will succeed with Chelsea
Flick's future in Bayern is in doubt. He has a difficult relationship with Salihamidzic
Mikhailovich's autobiography - 🔥 Was friends with a criminal boss, rushed to the Inter locker room to deal with Ibra, defeated leukemia
Chelsea's chances of signing Alaba have increased since Tuchel's arrival. Real Madrid is also Interested in the player
Solskjaer about Greenwood: We're talking about the syndrome of the second season. I have always believed that 99% of the effort is 100% of the failure
Oscar: Salah at Chelsea was unstoppable in training, but on the pitch he was timid. Not enough confidence
Koeman on Barca's debts: We helped the club by lowering salaries. This situation is not only here - everyone is suffering because of the coronavirus