Albania

Beteja e ashpër në merkato Inter- Milan

Inter-Milan, betejë e ashpër në merkato.

Milan dhe Inter kanë vendosur që të sfidojnë njëra tjetrën në merkaton e transferimeve.

Të dy skuadrat nga Milano kanë shfaqur interesim për shërbimet e mbrojtësit të talentuar, Odilon Kossounou.

Rossonerët po synojnë që të sjellin 20 vjeçarin nga Bregu i Flidishtë për shkak të pasigurive që ka treguar mbrojtja e Piolit gjatë këtij sezoni dhe gjithashtu mund të jetë një zëvëndësues i Alessio Romagnoli i cili ka një kontratë që i skadon në 2022.

Momentalisht ai është nën pronësinë e skuadrës belge të Club Brugge dhe ka një vlerë që sillet rreth 20 milionë euro dhe ka një kontratë deri në vitin 2024.

Ai në Belgjikë erdhi në verën e 2019 për 3.8 milionë euro nga skuadra suedeze e Hammarby.

Football news:

Courtois on 2:1 with Barca: Real showed that they can fight
Messi has not scored against Real Madrid since May 2018
Zinedine Zidane: Real Madrid beat Barca deservedly. You can't blame everything on the judge
Ronald Koeman: The referee should have taken a clear penalty. But Barca will have to accept it again
Sergi Roberto on Braithwaite's fall: I was surprised that the referee immediately said that nothing had happened. He did not address VAR
Ex-referee Iturralde Gonzalez believes there was a penalty on Braithwaite. Andujar Oliver thinks not
Casemiro got 2 yellow cards in a minute and will miss Real Madrid's game with Getafe