Albania

Bottas vendos rekord

Nesër do të zhvillohet gara hapëse e sezonit të ri të Formulës 1, i shtyrë që prej muajit mars për shkak të pandemisë, ndërsa i pari garën do ta startojë piloti finlandez Valteri Bottas, i cili regjistroi kohën më të mirë në provat zyrtare.

Piloti i Mercedes u shfaq në një formë mjaft të mirë dhe vendosi një kohë rekord në pistën e Austrisë, duke lënë pas edhe shokun e tij të skuadrës, njëkohësisht kampionin në fuqi të botës, Lewis Hamilton, ndërsa i treti do të niset piloti i Red Bull, Max Verstappen.

Një paraqitje aspak e mirë për pilotët e Ferrarit, me Charles Leclerc që regjistroi vetëm kohën e shtatë më të mirë, ndërsa gjermani Sebastian Vettel vendosi vetëm kohën e 11 më të mirë, duke u përjashtuar nga kualifikueset e treta.

Në fund të garës dy pilotët e skuadrës italiane nuk e fshehën zhgënjimin për rezultatet e arritura, por premtuan se në garë do të jetë një tjetër tablo dhe se do të synojnë podiumin.

Football news:

Crouch on Messi's goal: Genius. Only he is able to get up from the pitch, make three incredible touches and score
Ignashevich Pro 1:1 with Spartak-2: torpedo has no problems with the structure of the game. But without blows there are no goals
Gattuso on Pirlo's appointment in Juve: All right, he got it. Being a player and a coach are different things
Sergi Roberto on the Barcelona-Bayern match: It will be like the final
David Silva has agreed a 3-year contract with Lazio for 9 million euros. He will leave the city for free
Mertens Pro 1:3 with Barca: after Langle's goal, Napoli forgot how to play
Muller before Barca: anything can happen in a match of this level