Albania

Braçe i kërkon ndjesë banorëve të Fierit: 5 ditë të këqija dhe 70 vite me plehra në derë

Zv.kryeministri Erion Braçe ka reaguar përmes një postimi në profilin e tij në Facebook teksa ka postuar disa foto se si vendgrumbullimi i mbetjeve në Fier që për disa dite kishte shpërthyer në flakë, është shuar duke i mbuluar plehrat me dhe.

Braçe i ka kërkuar ndjesë banorëve dhe thotë se tashmë do të hapet një faqe e re për trajtimin e mbetjeve në këtë zonë, të cilat pritet të kalojnë përmes landfillit të ri dhe inceneratorit.

Postimi i plotë i Braçes

MERR FUND FERRI 70 VJECAR

I PLEHRAVE NE DERE TE FIERIT!

Se pari,

shume ndjese cdo banori te qytetit te Fierit per keto 5 dite te keqia dhe 70 vite me plehra ne dere;

Shume ndjese te moshuarve, te semureve e femijeve mbi te gjitha!

Se dyti,

shume mirenjohes ndaj te gjithe punetoreve, manovratoreve e ciltdo tjeter qe punoi 24 ore ne 24 per te kapsuluar vatren me te madhe te infesksionit ne qytet;

Vertet shume mirenjohes!

Besoj se tani hapet nje faqe e re per trajtimin e mbetjeve urbane ne te gjithe qarkun e Fierit me landfillin dhe inceneratorin qe jane gati e duhet te nisin pune!

Football news:

Kante will miss the matches with Juventus and Southampton due to illness
Anelka on replacing Messi: Leo will never forget that Pochettino did this. You can't treat him like that
Ted Lasso is the most popular comedy about sports. The idea came from an advertisement for the Premier League, the actors do not understand anything about football at all
Koeman about Fati: We will give him more playing time, but everything depends on his condition
Ivanov has been appointed chief referee of the Sociedad - Monaco Europa League match
UEFA will appeal against the decision of the Madrid court on the Super League and apply for the dismissal of the judge
Messi - in PSG's application for the match against Manchester City