Albania

Champions League: Messi e Suarez çojnë Barçën përpara, Bayern “poker” ndaj Chelsea

Nuk ka pasur surpriza në ndeshjes e së shtunës së Champions League. Barcelona dhe Bayern Munchen kanë bërë përpara për në fazën e nxehtë të kupës më të rëndësishme europiane duke mundur respektivisht 3-1 Napolin dhe 4-1 Chelsea.

Katalanasit nuk e vunë në asnjë moment në dyshim takimin. Lenglet zhbllokoi takimin në minutën e 10, pas kaluan 13 minuta ishte Messi ai që dyfishoi rezultatin me një aksion personal. Pak më vonë ylli i Barcelonës fitoi dhe një 11 metërsh që u shndërruar në gol nga Suarez.

Napoletanët reaguan në fund të pjesës së parë po nga pika e bardhë e penalltisë. Pjesa e dytë nuk solli asgjë për të dyja ekipet dhe rezultati u vulos 3-1 duke i çuar spanjollët më tej në Champions.

Bayern vinte i qetë në takimin me Chelsea. Pasi kishin shënuar 3 herë në Londër, bavarezët realizuan dhe 4 herë të tjera në Mynih për ta çuar rezultatin e përgjithshëm në 7-1. Leëandoëski e gjeti dy herë rrugën e rrjetës duke vijuar të tregojë formë të mirë. Golat e tjerë u shënuan nga Toliso dhe Perisic, ndërsa për londinezët rezultati u shkurtua nga Abraham.

Football news:

The semed said goodbye to Barcelona: Thank you for the opportunity to realize the dream. Eternally grateful
Juve have leased Morata from Atletico for 10 million euros with the right to buy out for 45 million
Barcelona and Atletico have agreed a move for Suarez (Fabrizio Romano)
At the 1950 world Cup, Amateurs from the United States beat England. The coach of the Americans compared their players to sheep, and the author of the winning goal went missing
Dan Henderson made his debut for Manchester United at the age of 23. He made 141 appearances on loan
Shaka Hyslop: Many black players do not see the point in coaching courses, believing that they will not be called for an Interview
Barcelona have offered Norwich 5 million pounds for the loan of Aarons