Albania

Chelsea shënon fitore ndaj Arsenalit

Nuk mjafton goli i Xhakës, Chelsea mposht Arsenalin

Chelsea ka shënuar fitore në ndeshjen miqësore ndaj Arsenalit.

“Blutë” e Londrës ia dolën të fitojnë me rezultat të ngushtë 1 – 2, shkruan lajmi.net.

Kai Havertz zhbllokoi rezultatin pas një pasimi të bukur nga Timo Ëerner që e vendosi një me një me portierin (26′).

Pavarësisht rasteve të shumta, dy skuadrat nuk gjetën golin dhe shkuan në pushim me këtë rezultat.

Në pjesën e dytë, Arsenal fillimisht ishte më kërkues.

Pas një harkimi të bukur nga Nicolas Pepe, mesfushori Granit Xhaka realizoi me kokë për të barazuar rezultatin (69′).

Por, vetëm pas tre minutave, Hector Bellerin gaboi në mbrojtje duke ia pasuar topin Tammy Abraham që lehtësisht gjeti golin (72′).

Kësisoj, epilogu përfundimtar i ndeshjes ishte 1 – 2.

Football news:

Dybala and Morata have muscle injuries. They will not play with Chelsea and Torino
Neville criticized the players for apologies in social networks in the style of Bruno: Their PR people create fake personalities
Watzke about Sancho at Manchester United: It hurts me that he is not used so often
UEFA has abandoned the case against the founders of the Super League-Barca, Real Madrid and Juventus
Agnelli on the Super League: Its values will ensure the stability of the football industry
Moriba has not yet played for Leipzig after his transfer from Barca. Coach Marsh does not count on him
Simeone about Milan: Playing with such a club in the Champions League is fantastic. The top team that has grown in recent years