Albania

De Jong zbulon këshillat që i dha Koeman

De Jong i ka zbuluar këshillat që i dha Koeman, para transferimit te Barcelona.

Frenkie de Jong ka zbuluar disa nga bisedat e tij me trajnerin aktual të Barcelonës.

Ronald Koeman, njeriu që tashmë është në krye të stolit të Barcelonës, ka qenë më parë trajner i Frenkie de Jong te kombëtarja e Holandës.

Koeman duket ta ketë këshilluar shumë De Jong para kalimit te Barcelona.

Disa nga fjalët i ka zbuluar së fundmi edhe vet lojtari holandez, që tashmë po ashtu është te Barcelona.

“Flisja me të në telefon dhe ai ishte pozitiv për Barcelonën si klub, si dhe për Barcelonën si qytet. Kështu që çdo gjë që thoshte ishte pozitive”, ka thënë De Jong për Koeman.

“Më tha të jem i kujdesshëm, të mos shkoj shumë në restaurante, pse të mos ushqehem shumë sepse jeta është e mirë në Barcelonë dhe nganjëherë mund të ndihesh sikur në pushime për gjithë vitin”, ka shtuar holandezi.

“Ai vetëm më tha ‘ki kujdes me këtë dhe atë, për të tjerat, çdo gjë është mirë’. Në fund të ditës, futbolli është pjesa kryesore”, ka bërë të ditur De Jong.

Frenkie de Jong ka qenë pjesë e rëndësishme e formacionit të Ronald Koeman te Barcelona. Një gjë e tillë pritej, pasi lojtari luante edhe në kombëtare kur Koeman ishte selektori.

Football news:

Koeman on the words of the acting President of Barca about the sale of Messi: only Leo himself can make a decision about his future
Ney warmly recalls Maradona: at the age of 14, he brought the legend to an exhibition match, Diego himself offered to take a photo
Klopp responded to Neville's criticism about the words about 5 substitutions and the calendar: I'm not like him. I'm talking about all the players
The hardest task: help choose the best attacking midfielder in history
Mourinho, Lampard, Solskjaer and Moyes claim the title of best coach of November in the Premier League
Brunu, Grealish, Chilwell, Heibjerg - among the contenders for the November best player award in the Premier League
Klopp-best coach of 2020, flick-2nd, Guardiola-3rd (ESPN)